70-річний спортсмен із Полтави майже щодня пробігає 15 кілометрів
13 вересня, 17:13

Біг, плавання, лижі – це види спорту, де 70-річний Віталій Сердюк показує неймовірні результати, попри свій вік. Майже щодня дідусь-спортсмен пробігає по 15 кілометрів.

Щотижня – напівмарафонська дистанція. 70-річний Віталій Сердюк – інженер-конструктор, мандрівник та спортсмен – легко дає фору молодим у спорті. На кожному тренуванні долає неймовірні дистанції.

"Три роки я, у зв'язку з тим, що оце біговий клуб, – тренуюся. І тренуюся з бігу на довгі дистанції. Я не кожного дня бігаю, але 4-5 днів на тиждень", – говорить Віталій Сердюк.

Дев'ять-десять кілометрів буває. Довгі дистанції – або в суботу, або в неділю від 10 до 20 кілометрів, буває 24-28", – розповідає чоловік.

Віталій – інженер-конструктор плазмових двигунів космічної техніки. Уже з другого курсу інституту протягом наступних 40 років ходив у лижні походи Північним Уралом і Кавказом. За його плечима – лижні походи вищих категорій складності, у яких чотири рази він брав участь у якості керівника.

"Походи п'ятої категорії складності – мінімум 15 днів ходових і 300 кілометрів на лижах. І при тому треба було здолати мінімум 6-8 гірських перевалів і одне-два сходження на вершини", – згадує спортсмен.

Віталій двічі виконував норматив майстра спорту з лижно-спортивного туризму. Але згодом захопився водними та велосипедними походами. З 1975-го року ходив річками ще на радянських байдарках "Салют". Говорить: це захоплення досі тримає його у тонусі. А нині – член полтавського бігового клубу "Running Club Poltava".

"Це дуже цікава людина, яка нас надихає. І ми поруч з ним, якщо бачимо, як він діє, як він біжить активно, як він рухається, – то буває за себе соромно, і ти розумієш, що не треба слабувати", – ділиться думками Неля Агапова, співорганізатор Полтавського бігового клубу "Running CLUB Poltava".

Зараз Віталій головує у міському клубі зі спортивного орієнтування. Але біг не полишає. Наступного року разом із полтавськими бігунами збирається до Праги – пробігти напівмарафон.


Ксенія Малік, Максим Страшко, Артур Шибалов, "Громадське ТБ. Полтава"