Полтавські веслувальники привезли чотири медалі з чемпіонату Європи
13 червня, 10:40

Одразу семеро спортсменів із Полтавщини здобули нагороди на чемпіонаті Європи з веслування на байдарках і каное.

Днями у сербському Белграді відбувся чемпіонат Європи з веслування на байдарках та каное. Одразу 10 спортсменів із Полтавщини захищали кольори України на цих змаганнях. І наші земляки здобули чотири з п'яти можливих медалей.

Першого медального дня на п'єдестал піднявся екіпаж каное-четвірки у складі з двома полтавцями Олегом Боровиком і Олександром Сівковим. Разом із Юрієм Вандюком та Андрієм Рибачком вони посіли другу позицію на 500-метрівці. Їхній час склав 1 хвилину 30,941 секунди. Російському екіпажу наші співвітчизники програли 1,786 секунди.

Цього ж дня медаль до скарбнички української команди поклала Людмила Лузан. У каное-одиночці на дистанції 500 метрів наша спортсменка посіла третю позицію з часом 2 хвилини та 7,173 секунди. Від переможниці заїзду — білоруски Олени Ноздрової — наша каноїстка відстала більш ніж на чотири секунди.

Відвернулася удача від торішньої бронзової призерки чемпіонату Європи у каное-четвірці Марії Кічасової. В екіпажі з Марією Повх, Анастасією Тодоровою та Інною Грищун українка фінішувала четвертою. Переможницям українки програли 1,960 секунди, а відставання від третьої позиції склало лише 0,340 секунди.

В останній день представники нашого регіону поклали до своєї скарбнички ще срібло та бронзу. Олег Кухарик у байдарці-одиночці став другим на дистанції 500 метрів, відставши від лідера на 0,935 секунди.

А от у каное-двійці торішні призери європейської першості Дмитро Янчук та Тарас Міщук повторили досягнення. Їх час склав хвилину 38,985 секунди.

Слід зазначити, що звітний Чемпіонат Європи був кваліфікаційним напередодні Європейських ігор. Вони відбудуться наступного року. Безпосередньо ж на ЄІ-2019 розіграють ліцензії на Олімпійські ігри 2020 року.