Львівський скульптор показав полтавцям народження Енея
12 вересня, 16:50

Скульптор Антон Лубій різьбить з дерева різноманітні скульптури. На виготовлення однієї йде від кількох днів до кількох тижнів.

Це — львівський скульптор Антон Лубій. За допомогою бензопилки та різця чоловік виготовляє різноманітні статуї з дерева. Він приїхав до Полтави, аби показав містянам свої роботи та продемонструвати процес створення нової скульптури.

Уперше творити почав у три роки. Тоді це були ліплення та малювання. З часом вступив у коледж, аби навчатися скульптурі, і почав серйозно займатися різьбленням.

Любов до столярної справи передалася Антонові у спадок.

"У мене прадіди Семен та Гордій займалися чимось по дереву... Говорять, що вони були "червонодеревники". Але досі не до кінця я розумію цього терміну та що це означає", — пояснює Антон Лубій.

У творчості хлопця переважають етнотематика та міфологія. Зараз майстер різьбить Енея з липової колоди. Найчастіше ж працює з сосною та дубом.

На одну скульптуру в Антона Лубія йде від кількох днів до кількох тижнів. Найвища робота, яку він виготовив, — шестиметровий Перун. Над його створенням працював майже місяць.

 

Інна Оленич, Ярослав Журавльов, Poltavske.TV