Прийшло розуміння, що хочеться жити, — полтавка про колишню наркозалежність та свою творчість
19 вересня, 14:20

16 років тому полтавка Таїсія Тулик позбулася наркотичної залежності. З того часу її життя кардинально змінилося. Як саме — жінка розповіла нашій знімальній групі.

"Був наркотик у моєму житті. І просто прийшло розуміння, що хочеться жити. Хочеться жити й щось змінити у своєму житті. Й тоді я просто впала на коліна і кричала: "Боже, якщо ти є — пробач мене і допоможи. Бо я не хочу помирати, я хочу жити".

Цей переломний момент у житті полтавки Таїсії Тулик був 2002-го. Тоді жінка зібрала волю у кулак та поставила крапку у семирічній залежності. Про неї вона не боїться говорити. Навіть навпаки — своїм гірким досвідом ділилася з іншими, особливо з дітьми.

"Займалися з дітками дитячої-психіатричної лікарні, це переважно були діти з інтернату. Знову ж таки, не по книгах я їм розказувала "крутість" того життя, у яке вони легко можуть потрапити", — розповідає полтавка.

Зараз у житті пані Таїсії все добре. Вона кохана дружина та мама трьох дітей. Свій вільний час жінка присвячує творчості. Каже, найбільше захоплюється точковим розписом.

"Зацікавило тому, по-перше, що я ніколи не бачила такого. Принаймні у сувенірних магазинах, на виставках не зустрічала. Й от в інтернеті — побачила".

А почалося все п'ять років тому, згадує майстриня.

"Донька дала мені ось таку ж тарілочку, купила три тюбики фарби й сказала: "Мама, давай. Спробуй". Перший орнамент був із вирізаної сніжинки. О третій ночі, задоволена лягла спати. Вранці всім хвасталася, показувала. Звичайно, зараз дивлюся на цю тарілку і плачу — шкода і посуд, і фарби", — розповідає Таїсія.

Цією технікою жінка оздоблює не лише посуд — у її колекції ось такі панно, шкатулки, пляшки та багато іншого. Нещодавно захопилася й скульптурним живописом. А ось цю роботу виконала, поєднавши два вміння.

"Цікаво ось так поєднувати різні техніки. Спробувала. В принципі, деякі з майстрів, з якими спілкувалася, і які займаються схожим, кажуть, що не поєднується. Але я так спробувала, не знаю", — показує на прикладі роботи майстриня.

Спочатку свої витвори Таїсія Тулик залишала вдома або дарувала друзям. Зараз, інколи працює й на замовлення. Проте, говорить, лише для задоволення.

Лілія Пасічник, Станіслав Пантелей, Poltavske.TV