Шість громад Полтавщини перейшли з Московського патріархату до Київського
08 листопада, 17:40

З початком війни на Донбасі 6 громад Полтавщини перейшли з церкви Московського патріархату до Київського. Про це розповів Архієпископ Полтавський та Кременчуцький Федір.

Дмитро Бондар прийшов до Свято-Успенського храму Київського патріархату поставити свічку. Раніше ходив до церкви Московського патріархату.

"Хрещений був у Московському патріархаті, тобто, батьки хрестили. Можливо, тому, що масово не було церков Київського патріархату. У більш свідомому віці перейшли в Київський патріархат. Можливо, з певних подій в країні, зрозуміли, що ми можемо і хочемо ходити тільки в Київський патріархат", — пояснює хлопець.

З початку війни шість релігійних громад Полтавщини перейшли з Московського патріархату до Київського.

Ось що розповів Архієпископ Полтавський і Кременчуцький Федір:

"Насправді процес переходу вірян Московського патріархату в українські конфесії інтенсивно розпочався з початком російської агресії", — зазначив Владика Федір.

"Буквально в неділю до мене підходила жіночка, яка ходила в один із храмів Московського патріархату. І вже ось другу неділю, за її словами, вона приходить до нас", — розповів архієпископ.

Це Спаський храм Московського патріархату. Володимир Янковський відвідує його четвертий рік.

"Чогось вона більш притягує. Дітей своїх тут хрестив. Ну, мені різниця — православна церква що Московського, що Київського патріархату, аби лиш зайти, поставити свічку за померлих, за здоров’я", — розповідає пан Володимир.

За словамиотця Василія, протоієрея Свято-Вознесенської церкви Московського патріархату, люди йдуть до того храму, в якому їм комфортніше.

"Дуже часто людина, приходячи у храм, не шукає Бога, а шукає щось своє. Хтось шукає хорошого священика, хтось шукає комфортного перебування в храмі, бо там тепло, хтось шукає певних уподобань: політичних, економічних, сучасних", — пояснив отець Василій

11 жовтня синод Вселенського патріархату у Стамбулі ухвалив рішення надати Томос і автокефалію Українській православній церкві. За словами предстоятеля УПЦ Київського Патріархату Філарета, перехід в Українську православну церкву із Російської може бути тільки добровільним.

Роман Коржик, Сергій Чорномаз, Максим Страшко, Poltavske.TV

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.