Після чистки ливнівок у Полтаві з'явилися купи бруду
09 листопада, 12:00

У Полтаві не прибрали бруд після очищення зливових колодязів. У міськвиконкомі кажуть: купи бруду забирають через два-три дні, аби встигла збігти вода. Утім, на Леваді вони лежать уже понад тиждень.

На Леваді біля дорожніх ливнівок – купи бруду. Такі кучугури – кожні сто метрів. А це – зупинка Миколи Вавилова, і тут гірка лежить понад тиждень, каже місцевий житель Володимир Антонов.

"Вона давно вже лежить. Ливнівку чистили, коли я їхав додому. Це десь тиждень тому, і там — у тому районі, далі. А саме тут я не бачив. Може, й тут чистили, я не знаю", — пригадав житель Левади Володимир Антонов.

Цей бруд витягли, коли чистили дощові колодязі, про це повідомив профільний заступник мера Олексій Чепурко.

"Те, що вони витягують з цих зливоприймачів, — це мул. Є частина піску, а частина — це "муляка", вона така достатньо волога", — зазначив Чепурко.

Деякі кучугури залишали навмисне, аби вода поверталася в колодязь, пояснив посадовець.

"Вони почали завантажувати це на машини та вивозити — якась багнюка на дорозі, якась мокра пляма пішла. Тому вирішили: одна бригада їздить — витягує, чистить, складає. Потім через два-три дні приїжджають і все це прибирають", — зазначив заступник мера.

Проте ці купи лежать уже не два і не три дні. Очищувало ливнівки найняте підприємство "Будгарант-7". Й утримання в належному санітарно-технічному стані об’єктів благоустрою, зелених насаджень, у тому числі й утримання вулично-дорожньої мережі міста цьогоріч полтавцям коштувало 177 мільйонів 777 тисяч гривень.

А от як очищують дощові колодязі в Рубіжному на Луганщині, нам розповів керівник підприємства "Еко-Сервіс-М", що надає такі ж послуги.

"Увесь той бруд, що витягли, вивозимо. Біля "зливоприймачів" ми ніколи не залишаємо, бо воно ж водою назад його все й затягне, попаде. Так не можна робити. Якщо вивозимо, ми в спеціальні мішки його пакуємо і все", — каже Олександр Гунченко.

У Полтаві ж тим часом ці купи відлежуються та чекають дощу.

Діана Лагута, Максим Страшко, Poltavske.TV

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.