Літературознавиця розповіла, як створюють романи жахів
09 листопада, 14:30

На лекції ""Чи боїшся ти темряви? Жахи в літературі"" літературознавиця Катерина Ткаченко розповідала, як письменники і сценаристи роблять так, щоб людям ставало страшно.

"Спочатку ми боїмося монстрів, які живуть в темряві".

Так літературознавиця Катерина Ткаченко почала лекцію "Чи боїшся ти темряви? Жахи в літературі". Далі на екрані – сцена з фільму "Закляття-2".

Лекторка поділилася з присутніми особливостями жанру.

"Перш за все, у кожній книзі жаху є таємниця. Герой повинен асоціювати себе і тим, про кого написана книга, і, крім того, кожен письменник не повинен використовувати заборонених слів, типу "страшно", "жахливо", "боязко" і "раптом".

Юлія Костенко, відвідувачка заходу, розповідає про страх із погляду психології:

"Психологи також говорять, що страх – це фантастичний ресурс для розвитку. Якщо ми його відкриваємо, якщо ми не уникаємо його, а працюємо з ним, якщо ми подружимося зі свої страхом – це стане шаленим ресурсом і можливістю".

На зустріч прийшли і студенти. Софія Руденко – одна з них.

"Було трохи страшно, коли нам показували відео з фільмів, але оскільки я вже багато передивилася фільмів жахів та прочитала книг на цю тему, тому мені було не так страшно, як тим, хто знайомиться з цим жанром вперше. Я виписала для себе кількох авторів, яких радила Катя. В мене тепер є такий must read, який я хочу прочитати", – пояснює студентка.

Катерина Ткаченко досліджуватиме цю тему й надалі, проте наступна її лекція - про Григора Тютюника та Василя Симоненка.

Роман Коржик, Дмитро Гонтаренко, Poltavske.TV

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.