Полтавці долучилися до написання Всеукраїнського диктанту єдності
09 листопада, 18:00

9 листопада у День української писемності й мови в Україні писали 18-й радіодиктант єдності. Долучилися до акції й полтавці та розповіли про свої враження.

Школяр Михайло Сидоренко ретельно виводить літери ручкою на папері. Сьогодні він разом зі своїми однокласниками пише Всеукраїнський диктант єдності. Каже, до цього дня готувався заздалегідь.

"Те, що було у підручнику, я повторював: де стоять розділові знаки, як правильно слова пишуться, коли є подвоєння, коли слід писати -е, коли -і, тому подібне".

Назва цьогорічного диктанту – "Крила України". Традиційно його текст диктує у прямому ефірі автор підручників з української мови Олександр Авраменко.

Охочих написати радіодиктант у бібліотеці Гончара розмістили у трьох кімнатах. Серед них – як діти, так і дорослі. Наталія Скорик, філологиня за освітою, писала разом з учнями гімназії №18. Жінка припускає, де діти могли помилитися.

"Я думаю, що дуже важко було реагувати на слово "Сян" як назву річки, бо вони її не знають теоретично, "Сергій Параджанов" – вони теж думали над цим. Також виникло питання для них із написанням слова "вірменин", – говорить жінка.

А от дев'ятикласниця Єлизавета Кравцова вважає, що з диктантом впоралася непогано.

"Ну, може, дві помилки були, але я гадаю, що написала добре. Мені здається, що диктант був неважкий. На рівні 9-го класу написати його можна було добре".

Свої роботи учасники здали працівникам бібліотеки. Ті відправлять їх на перевірку до Києва.

Лілія Пасічник, Станіслав Пантелей, Poltavske.TV

Щоб дізнаватися новини першим — підпишися на нас у ViberTelegramFacebook.