«Ми самі собі наближаємо час потрапити на кладовище», - екологи та церква про штучні квіти на могилах
21 квітня, 17:10

Незабаром православні відзначатимуть поминальний понеділок, а це означає, що на цвинтарі принесуть тисячі небезпечних пластикових квітів та віночків.

Незабаром православні відзначатимуть поминальний понеділок, а це означає, що на цвинтарі принесуть тисячі пластикових квітів та віночків. Екологи б’ють на сполох, оскільки штучна квітка – це загроза не лише природі, а і здоров’ю людини.

Екологиня Марина Цигрик розповіла, що штучні квіти створюють із нафтопродуктів. На перший погляд вони є досить привабливими та недорогими, але згодом втрачають естетичний вигляд і їх доводиться або викидати на смітник, або ж спалювати.

«Спалювання пластику є особливо небезпечним, оскільки в атмосферу виділяються діоксини – шкідливі речовини, які спричинюють онкологічні хвороби, впливають на репродуктивне здоров’я та можуть спровокувати народження дітей з інвалідністю. Сміттєзвалища ж та полігони не обладнані жодними системами збору фільтратів. Через опади небезпечні речовини – діоксини, формальдегіди, стироли – потрапляють у ґрунт та ґрунтові води... Можна сказати, як би жахливо це не звучало, але ми самі собі наближаємо час потрапити на кладовище. Стан повітря, яким ми дихаємо, води, яку ми п’ємо, є важливим і впливає на стан людини», – говорить екологиня.

До того ж пластикові вінки та квіти розкладаються в землі від 40 до 100 років, можливо, й більше.

Архієпископ Полтавський та Кременчуцький Української православної церкви Київського патріархату Федір говорить, що поминати померлих потрібно молитвою. Інші форми поминання – чаркування, трапезування – жодного відношення до поминання і до християнства не мають.

«Має бути скромно, щиро та не шкідливо для навколишнього середовища. Це буде найкраща пошана померлих людей, яких ми любимо», - вважає Владика.

Діана Лагута, Максим Страшко, Юрій Поденко, "Громадське ТБ. Полтава"