Лише один полтавський виш потрапив у 50 кращих ВНЗ країни: думки ректорів
13 червня, 16:02

Серед перших 50 вишів України у рейтингу Міністерства освіти й науки України – лише медакадемія (50-те місце). Ректори полтавських закладів освіти пояснили, чому.

Наприкінці травня Міністерство освіти і науки України оприлюднило рейтинг кращих вищих навчальних закладів України, до якого увійшли п'ять вишів Полтави. Найвище місце - 50-та сходинка Української медичної стоматологічної академії.

Валерій Похилько, проректор з науково-педагогічної та виховної роботи УМСА задоволений результатом, адже серед полтавських закладів вони – перші.

"Ми маємо прогрес на позитив, оскільки в перших рейтингах ми займали 57 місце, а в цьому році — 50 місце. І це позитивний результат", — вважає Валерій Похилько.

А от Олексій Нестуля, ректор Університету економіки і торгівлі, який має передостанню сходинку серед полтавських вишів та 138 в рейтингу, не вважає рейтинг об'єктивним.

"Я абсолютно не згоден, що якість вимірюється лише чисельними методами: кількістю бакалаврів чи магістрів. Працевлаштуванням, визнанням роботодавців — так. Але не такі статистичні цифри, що наведені в рейтингу", — пояснив Нестуля.

У Полтавському національному техуніверситеті (79 у рейтингу) теж позитивно відреагували на цей показник, про що написали на своєму сайті.

"Провідні позиції Полтавського національного технічного університету імені Юрія Кондратюка є результатом зростання кадрового потенціалу вишу та розвитку науково-технічної бази університету, забезпечення високого рівня якості навчання, активного співробітництва із університетами – партнерами Європи і Китаю та плідної співпраці адміністрації з креативною студентською молоддю", – ідеться на сайті технічного вишу.

З представниками аграрної академії та педуніверситету поспілкуватися не вдалося.

Рейтинг кращих вишів країни був складений на основі показників якості наково-педагогічної роботи, якості навчання, міжнародного визнання та інтегрованого показника діяльності ВНЗ.


Віталій Нестеренко, Роман Коба, Артур Шибалов, "Громадське ТБ. Полтава"