Лікарів учили, як розпізнати вибухівку та не допустити теракту
13 червня, 16:30

У Полтавській обласній лікарні імені Скліфосовського представники вибухотехнічної служби та служби з надзвичайних ситуацій розповіли та показали персоналу, як потрібно поводити себе з підозрілими предметами, схожими на вибухівку, а також як запобігати тер

"Захід був організований за ініціативи адміністрації лікарні. Лікувальний заклад займає велику територію – 13 гектарів, на яких знаходиться понад 10 споруд. Звичайно, тут велика кількість пацієнтів, працівників та відвідувачів", – зазначив головний лікар обласної лікарні ім. Скліфосовського Григорій Оксак.

При виявленні підозрілого предмета потрібно:
по-перше, виставити охорону навколо невідомого об'єкту;
по-друге, необхідно доповісти посадовим особам лікарні про небезпеку;
по-третє, зателефонувати оперативним службам та назвати точну адресу лікарні, місце та час виявлення предмету

"Мета заходу — це проведення практичних занять із персоналом лікарні про їхні дій при виявленні підозрілих предметів або спробі терористичних актів. Це було зроблено задля того, аби працівники лікарні моли побачити та проробити все власноруч, починаючи від моменту виявлення предмету, закінчуючи його знешкодженням", – підкреслив провідний спеціаліст із питань цивільного захисту лікарні ім. Скліфосовського Олександр Кобзар.

"Вибухотехнічна служба, а також служба з надзвичайних ситуацій привезли колекцію вибухотехнічних пристроїв, яка включає різноманітні снаряди та низку муляжів саморобних вибухових пристроїв, які зустрічалися в Полтавській області", – розповів Артем Бондаренко, старший інспектор-вибухотехнік.

Минулого року поблизу поліклінічного відділення лікарні знайшли підозрілий пристрій, замаскований під дитячу іграшку. Працівники оперативно викликали вибухотехніків, котрі вилучили невідомий пристрій та знешкодили його.

Анна Морозова, Максим Страшко, Юрій Поденко, "Громадське ТБ. Полтава"