Полтавець здавав кров 59 разів
14 червня, 15:27

14 червня - всесвітній день донора, який відзначили і в Полтаві. За день на обласній станції переливання крові здають кров близько тридцяти людей. А один із полтавців, який теж відзначав свято, був донором 59 разів.

14 червня відзначають всесвітній день донора. У Полтавській обласній станції переливання крові збирають та передають до лікувальних закладів близько 10-15 літрів крові на день.

Альтернативи їй не існує, тому єдиним джерелом є людина.

"Ми самі корегуємо цей процес, потрібно кожного дня оновлювати запаси. Треба, щоб не в один день прийшли 50-100 чоловік, а потрібно приблизно 25-30 осіб на день", — говорить головний лікар станції Володимир Рудіков.

На рік людина може здати кров близько п'яти разів. Здача крові — це корисна процедура: подейкують, що вона навіть омолоджує організм.

"Іде підвищення імунітету, кров забирають — кістковий мозок виробляє нові клітини крові", — каже лікар.

Окрім суто крові, на станції заготовляють еритроцити, тромбоцити та сміжозаморожену плазму. Саме плазму відправляють на потреби АТО.

Головний лікар відзначає, що кількість людей, здатних бути донорами, зменшується. Це пов'язано з недостатньою вагою, оперативними втручаннями в організм чи татуюваннями або пірсингом.

Популяризувати донорство допомагають різні волонтерські організації, наприклад, Товариство Червоного Хреста.

"Ми залучаємо молодих донорів — це зазвичай студенти вищих навчальних закладів, зокрема, педуніверситету. Це дуже активні донори, медичне училище здає кров дуже часто", — розповідає заступниця голови обласної організації Товариства Червоного Хреста Валентина Родик.

Сьогодні донором став і оператор "Полтавського Громадського Телебачення" Максим Страшко. Він здав 450 мілілітрів крові. Донором Максим став уже вчетверте.

А вулканізатор Сергій Ткаченко здав кров уже 59 разів.

Розповідає, що почав з 2007 року, а зараз уже є почесним донором України.

"Я вважаю, що людям потрібно допомагати, кров донорська потрібна і власне самопочуття, звичайно ж, краще. Я рекомендую, щоб усі здавали кров"
, — ділиться думками Почесний донор.

Сьогодні пан Сергій прийшов на свято на запрошення лікарів, кров сьогодні не здає, адже востаннє здавав місяць тому.


Діана Лагута, Максим Страшко, Юрій Поденко, "Громадське ТБ. Полтава"