На Полтавщині діяв конвертаційний центр, через який відмивали гроші
16 червня, 18:25

Четверо осіб зі сходу країни займалися незаконною діяльністю на Полтавщині.

У Полтавській області група з чотирьох осіб зі сходу країни організували діяльність конвертаційного центру, обіг якого становить понад 44 мільйони грн.

Цих осіб підозрюють у тому, що упродовж 2015-2017 років, використовуючи створену транзитно-конвертаційну групу підприємств, вони надавали послуги зі штучного формування податкового кредиту з ПДВ та валових витрат з податку на прибуток підприємствам реального сектору економіки та незаконної конвертації безготівкових коштів у готівку.

Ймовірні збитки державного бюджету становлять майже 7,5 мільйона грн.

Як повідомила прес-служба прокуратури Полтавської області, 16 червня правоохоронці провели двадцять обшуків у офісах, виробничих приміщеннях, автомобілях та за місцем проживання осіб. У ході обшуків вилучили печатки, банківські картки, чекові книжки, бухгалтерські та інші документи, комп’ютерну техніку та мобільні телефони. Наклали арешти на 61 розрахунковий рахунок у 16 банківських установах.

За даним фактом здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 191, ч. 3 ст. 212 (пособництво в розкраданні бюджетних коштів та ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах) кримінального кодексу України.

Ольга Семенко

фото: Прес-служба прокуратури Полтавської області