Першому заступнику міського голови намагалися висловити недовіру - однак не вистачило голосів
16 червня, 21:33

На сесії міської ради опозиційні депутати намагалися висловити недовіру першому заступнику міського голови Михайлові Шевченку - однак у них не вистачило голосів.

На сесії Полтавської міської ради ще намагалися висловити недовіру першому заступнику мера Михайлу Шевченку. Проект рішення подав голова фракції "СДП" Олександр Шамота: “Таких скандалів з жодним заступником міського голови не було за моєї пам'яті. У цьому випадку ми повинні прийняти принципове рішення і висловити недовіру Михайлу Шевченкові. Відправити у відставку”.

Його підтримали й інші депутати. "Не повинен бути таким перший заступник! Ми регламентували це, ще коли був Штаб спротиву. Будемо голосувати "за" – за недовіру", – таку позицію висловив голова фракції ВО "Свобода" Юліан Матвійчук.

Натомість голова пропрезидентської фракції "БПП" Андрій Матковський має зовсім іншу думку: "Якщо у когось є документальні матеріали – будь ласка, покажіть, оприлюдніть чи дайте їх поліції. І через два дні чи навіть дві години Шевченко напише заяву! Але я знаю, що такого не буде, тому що це брехня. Це спеціально було зроблено, наприклад, газета "Коло" писала, щоб "опорочити"... Суди ідуть у цьому напрямі! Я думаю, що правда візьме гору!"
Міський голова Олександр Мамай зауважив, що, за законом, саме міський голова має пропонувати чи звільняти своїх заступників, а рада вже приймати рішення. "На сьогодні у мене немає позиції та пропозиції звільняти заступника міського голови Михайла Шевченка. Можливо, він десь трохи амбіційний, можливо, десь він трохи емоційний, але на сьогодні в місті робиться все. І все ж таки, який би я не був гарний чи поганий міський голова, але все сам зробити я не зможу. Тому без заступників мені не можна", – стверджує Мамай. Також мер заявив: якщо немає пропозиції від депутатів щодо нового заступника, то ніхто його міняти не буде.

Ми намагалися дізнатися думку й самого Михайла Шевченка, але він відмовився коментувати ситуацію, сказавши, щоб ми займалися своїми справами. У підсумку, "за" висловлення недовіри проголосували 18 депутатів, серед них – представники фракцій ВО "Свобода", "Соціал-демократичної партії", "Самопомочі" та "Рідного міста". Утім, Сергій Луценко із фракції "СДП" проголосував "проти". Члени фракції "Батьківщина" утрималися від голосування. А депутати від фракцій "БПП" та "Совісті України" одноголосно проголосували "проти".

Діана Лагута, Максим Страшко, Юрій Поденко, "Громадське ТБ. Полтава"