89 питань за п'ять годин: усі подробиці сесії Полтавської міської ради
16 червня, 21:41

Чергова сесія міської ради відбулася у Полтаві. Про Кадетський корпус, стоянку в парку, новий басейн, бюджет міста й мораторій на тимчасові споруди до кінця року – розглядали депутати.

У порядку денному сесії — аж 89 питань, оскільки на початку засідання депутати внесли зміни до переліку. На початку сесії у бік мера Олександра Мамая полетів цукор, а громада обурювалася роботою міського голови.

Одне з резонансних питань – мораторій на зведення тимчасових споруд у Полтаві, про що обіцяв міський голова. Спершу в порядку денному його не було.

"Це питання викреслили порядку денного. На комісіях його не було, а тут знову його поставили. Питання дуже актуальне. Мораторій на встановлення МАФів – основне питання, яке вимагали полтавці", — говорить голова фракції ВО “Свобода” Юліан Матвійчук.

А потім - з'явилося.

"До мене звернулася фракція "Батьківщина" з письмовою заявою і я зрозумів, що треба його включати, що і зробив. Ставлю на голосування: мораторій на тимчасові й стаціонарні споруди. Голосуємо!", — закликав депутатів міський голова Полтави Олександр Мамай.

У підсумку – більшість голосів "за". Мораторій діятиме до кінця цього року.

На засіданні сесії прозвучало і питання про долю Кадетського корпусу. Лунало чимало пропозицій від громадськості й депутатів, були серед них і зовсім екзотичні.

"Ми його відбудуємо і створимо там козацький ліцей. І там буде і музей, і церква. Усе буде відновлено, як колись раніше в Кадетському корпусі", — заявив головний отаман козацької громади Полтавщини Володимир Полапа.

А от ідею виділення 1 млн бюджетних коштів на консервацію Кадетського корпусу зняв міський голова, попри пропозицію опозиційних депутатів:

"Слушна пропозиція Матвійчука, питань немає, але на наступну сесію ми доопрацюємо проект рішення, і якщо він за нього береться — я тільки "за", але він за нього буде й відповідати", – зазначив Мамай.

Також депутати проголосували за розміщення в місті пересувних споруд турецької компанії, яка будуватиме трасу Київ-Харків, за створення спортивного майданчика біля парку Воїнів-афганців, басейну на заводі "Лтава". Також недобудований готель на Соборності, 35-Б таки стане житловим будинком. Після сесії у Полтаві побільшало почесних громадян — ним став гендиректор "Полтаватрансбуду" Олексій Ландар.

Діана Лагута, Максим Страшко, Юрій Поденко, "Громадське ТБ. Полтава"