У Полтаві відзначили 55 річчя Віктора Цоя
19 червня, 14:15

У Полтаві відбулася вечірка до Дня народження лідера гурту "Кіно" Віктора Цоя.

У Полтаві зібралися поціновувачі творчості групи "Кіно". Обласна бібліотека для юнацтва імені О. Гончара організувала вечірку "Життя як кіно". Саме 21 червня лідер гурту Віктор Цой відзначав би свій День народження.

"Ми співаємо його пісні, ми його шануємо. Ми знаємо його творчість, для нас він символ покоління", — говорить автор ідеї концерту Андрій Осадчий.

На вечірці виконали близько 20 пісень групи "Кіно" на різні мотиви, доповненнями для яких слугують відеоінсталяції, фрагменти інтерв'ю. Для цього запросили полтавських виконавців. Зокрема, гурт "Артко". Антон Нестеренко грає на скрипці, розповідає, що разом з напарником Артемом Железняком люблять "каверити" Кузьму Скрябіна, "Океан Ельзи".

"Артко" виконали з десяток пісень групи "Кіно". Хлопець поділився, що до цього не доводилося "каверити" Цоя, а тим більше, на скрипці.

"Насправді партії не складні. Заграти, заспівати — це півсправи, а зрозуміти ці тексти — це складніша задача. Я думаю, що тут зібралися люди, які пам'ятають той час і те покоління, вони легко виконають це завдання", — вважає учасник гурту "Артко".

"Група "Кіно" і взагалі творчість Цоя в якийсь час були переоцінені, а зараз — недооцінені. Зробити дуже якісну, дуже широко орієнтовану музику, яка була такого формату, що вони виступали в Європі, це був європейський формат... Для радянського року — це було велике досягнення", — гадає учасник вечірки, архітектор Артур Ароян.

На вечірку зібралися близько 100 людей, щоб насолодитися прослуховуванням відомих мотивів легендарного гурту.

Діана Лагута, Максим Страшко, Юрій Поденко, "Громадське ТБ. Полтава"