На Розсошенцях відкрили меморіальну дошку Сергію Параджанову
19 червня, 15:22

Одну із вулиць мікрорайону Розсошенці назвали на честь відомого кінорежисера Сергія Параджанова. З нагоди вшанування пам’яті митця, на одному із будинків встановили меморіальну дошку, проклали алею, та засадили її квітами й кущами.

«Я думаю, що це знакова подія, бо цей великий майстер не тільки кіно, а й колажу, асамбляжу, - він об’єднує народи. Параджанов сам говорив, що мріє про об’єднання народів. А об’єднання може бути тоді, коли кожний народ визнає свою культур, та культуру інших. Найголовніше – це вільний дух, який потім животворить. Параджанов був, без перебільшення, людиною світу, і він належить світовій культурі», – зазначив голова Полтавської обласної організації Національної спілки художників України Юрій Самойленко

Міжнародне визнання прийшло до Параджанова після екранізації в 1964 повісті Коцюбинського «Тіні забутих предків». Фільм був удостоєний призу на Всесоюзному кінофестивалі в Києві у 1966 році. 


«Відкриття меморіальної дошки – це визначна для нас всіх подія. Сергій Параджанов - людина зі світовим ім’ям, котру знали всі. Він народився в Грузії, сам був вірменином, а знімав фільми у всьому світі. Також Параджанова знають як правозахисника, який захищав українську інтелігенцію, та завжди говорив відкрито», – підкреслив представник грузинської діаспори в місті Полтава Рамаз Заркуа

На рахунку Сергія Параджанова 15 кінофільмів та 8 сценаріїв. В Україні він створив фільми «Наталія Ужвій», «Золоті руки», «Думка», «Перший парубок», «Українська рапсодія» та «Квітка на камені».

Анна Морозова, Максим Страшко, Артур Шибалов, "Громадське ТБ. Полтава"