На Розсошенцях відкрили меморіальну дошку Сергію Параджанову
19 червня, 15:22

Одну із вулиць мікрорайону Розсошенці назвали на честь відомого кінорежисера Сергія Параджанова. З нагоди вшанування пам’яті митця, на одному із будинків встановили меморіальну дошку, проклали алею, та засадили її квітами й кущами.

«Я думаю, що це знакова подія, бо цей великий майстер не тільки кіно, а й колажу, асамбляжу, - він об’єднує народи. Параджанов сам говорив, що мріє про об’єднання народів. А об’єднання може бути тоді, коли кожний народ визнає свою культур, та культуру інших. Найголовніше – це вільний дух, який потім животворить. Параджанов був, без перебільшення, людиною світу, і він належить світовій культурі», – зазначив голова Полтавської обласної організації Національної спілки художників України Юрій Самойленко

Міжнародне визнання прийшло до Параджанова після екранізації в 1964 повісті Коцюбинського «Тіні забутих предків». Фільм був удостоєний призу на Всесоюзному кінофестивалі в Києві у 1966 році. 


«Відкриття меморіальної дошки – це визначна для нас всіх подія. Сергій Параджанов - людина зі світовим ім’ям, котру знали всі. Він народився в Грузії, сам був вірменином, а знімав фільми у всьому світі. Також Параджанова знають як правозахисника, який захищав українську інтелігенцію, та завжди говорив відкрито», – підкреслив представник грузинської діаспори в місті Полтава Рамаз Заркуа

На рахунку Сергія Параджанова 15 кінофільмів та 8 сценаріїв. В Україні він створив фільми «Наталія Ужвій», «Золоті руки», «Думка», «Перший парубок», «Українська рапсодія» та «Квітка на камені».

Анна Морозова, Максим Страшко, Артур Шибалов, "Громадське ТБ. Полтава"

"LOAD BANNERS". Banners are not found