Маленькі полтавці спробували себе в 70 професіях за три години
19 червня, 19:23

Цими вихідними у Полтаві поруч із Монументом Слави для полтавської молоді влаштували день профорієнтації.

Більше 70 професій дітлахи віком від 2 до 17 років могли опанувати на день профорієнтації в Корпусному парку Полтави.

"У центрі Полтави відбувся захід, який називається "Місто професій". Це дитяче профорієнтаційне свято, яке спрямоване на те, аби показати дітям, що вони мають право вибору своєї професії та свого шляху в майбутньому", – прокоментувала представниця організаційного комітету проекту "Місто професій" Алла Лозіна.

У цей день дітлахи мали можливість отримати свій перший паспорт та піти з ним на роботу. На території парку були розміщенні різні локації, кожна з яких представляла певну професію. Після виконаних завдань на локаціях, молодь отримувала гривеники – дитячі гроші, за які могла купити якусь забавку або смаколик в магазині.

"Це дуже крутий проект, адже дітям показують, які саме професії взагалі можуть бути. Це дуже весело. Усе проводиться в ігровій формі, що цікаво як для дітей, так і для дорослих. Найбільше дітям подобається ставити свій підпис у паспорт, як це роблять дорослі", – зазначила волонтерка із ПНПУ Дарина.

Розповісти молоді про роботу бджіл та користь меду приїхали й представники Гадяцького аграрного училища.

"Дуже цікаво, що діти прислухалися, цікавилися, розпитували. Незважаючи на їхній вік, вони знають, що бджоли збирають у першу чергу не мед, а пилковий нектар, а вже потім переробляють його на мед. Головне, коли запитуєш дитину, чим саме корисний мед, вони відразу відповідають, що він допомагає від кашлю", – розповіла голова Полтавської обласної організації "Спілка пасічників" Наталія Сенчук.

Хлопчикам було найбільш цікаво поблизу яскраво-червоного рятувального автомобіля, де можна було приміряти шоломи та ввімкнути сирену.

"Ми приїхали, аби показати дітям аварійно-рятувальний автомобіль, який призначений для порятунку, локалізації та ліквідації різноманітних аварійних ситуацій та ДТП. Дітям сподобалася представлена техніка. Вони роздивлялися обладнання, приміряли рятувальний одяг"
, – поділився враженнями начальник відділення рятувального загону спеціального призначення Ігор Дем'янець.

"У нашій локації представлено декілька служб: ювенальна превенція, вибухотехнічний відділ, кінологічна служба, експертна тощо. Кожна із зазначених служб представила своє екіпірування, обладнання та ті інструменти, якими вони користуються щоденно при виконанні своїх службових обов'язків. Узагалі, поліція сприймається дітьми як патрульна поліція, або ж як дільничні працівники. Ми запропонували молоді посидіти в патрульному автомобілі, поговорити в рацію, одягнути екіпірування, потримати зброю – тобто те, чого їм не доводиться робити в буденному житті", – зазначила начальник відділу ювенальної превенції Ірина Карюк.

Цього дня діти випробували себе в ролі лікарів, котрі надавали першу допомогу, рятувальників, які виїжджали на виклики, пожежників, які одягали екіпірування, фармацевтів, котрі виготовляли ліки, ветеринарів, які спробували доглядати за тваринами та журналістів, які вели репортаж із місця події.

Анна Морозова, Максим Страшко, Юрій Поденко, "Громадське ТБ. Полтава"