Гловам ОСББ розповідали, як економити на тепловій енергії
17 липня, 13:42

У Полтавській обласній державній адміністрації провели тренінг для представників ОСББ.

14 липня провели навчання з організації енергоефективних проектів багатоквартирних будинків. Мета тренінгу – дати людям знання про енергоефективні проекти.

"Питання про скорочення теплової енергії для нашої країни – це стратегічна задача. Враховуючи, що більш ніж 30 відсотків теплової енергії у нас використовуються в будівлях. Серед них 80 відсотків – багатоквартирні будівлі", – говорить Віталій Шаповаленко, консультант проекту "GIZ" зі створення енергетичних агентств в Україні.

На тренінгу навчали голів ОСББ робити первинну оцінку будинку і створювати нескладні проекти з енергомодернізації.

Учасники говорять, що навіть перша частина тренінгу пройшла цікаво та ефективно. Адже ведучий цього тренінгу не просто ділиться закордонним європейським досвідом, а й показує приклади змін українських об'єднань.

"Дуже хотілося, щоб у Полтаві політика щодо ОСББ змінилася в бік самоорганізації населення, в бік побудови екологічних будинків, енергоефективних будинків – цього дуже не вистачає", - говорить Богдан Лис, голова правління асоціації "Відповідальність. Справедливість. Єдність".

На сьогодні Україна за показниками енерговитратності використовує у 2,5-3 рази більше енергії, ніж інші європейські країни.

Катерина Матієнко, Артур Шибалов, "Громадське ТБ. Полтава"