ВНЗ Полтави не можуть на повну працювати з документами абітурієнтів
17 липня, 18:28

Вступна кампанія 2017 року до ВНЗ розпочалася із проблем роботи електронної системи.

Дванадцятого липня стартувала вступна кампанія до вищих навчальних закладів України.

Із цього моменту вступники почали подавати документи в електронному та паперовому вигляді.

У перші ж дні роботи вступної кампанії ВНЗ та вступники зіштовхнулися із рядом проблем.

"Наразі дуже завантажена система. Змінилося й програмне забезпечення. Ми бачимо певні негаразди в її роботі, що не дозволяє і нам працювати на повну", – прокоментував відповідальний секретар приймальної комісії УМСА Валентин Дворник.

Зокрема, приймальна комісія УМСА не бачила в анкетах абітурієнта середнього балу його атестату та результатів ЗНО. Також Валентин Дворник зазначив, що Міністерство освіти та науки цього року планувало встановити прохідний бал до медичних навчальних закладів із нормою в 150 балів із 200.

"У такому рішенні є певна логіка – відібрати найкращих абітурієнтів, дати їм змогу навчатися, аби держава отримала висококваліфікованих фахівців. У цьому є сенс і ми з таким рішенням погоджуємося", – зазначив відповідальний секретар приймальної комісії УМСА Валентин Дворник.

Цього року абітурієнти можуть подати до дев’яти заяв на місця державного та регіонального замовлення не більше ніж із чотирьох спеціальностей. Подання заяв на навчання за контрактом не обмежується. У Полтавській державній аграрній академії цього навчального року також впровадили зміни та нововведення.

"Цього року ми відкрили декілька нових спеціальностей: політологія, право, захист і карантин рослин, інформаційні системи й технології та філологія", – розповіла відповідальний секретар приймальної комісії ПДАА Валерія Осташова.

У зв'язку з інфляцією в країні ціна контрактної форми навчання також зросла, орієнтовно на 1500 тисячі на кожну спеціальність.
У цьому році з'явилося таке нововведення як регіональні, сільські та галузеві коефіцієнти, які додаються до загального балу. Регіональний встановлюється залежно від того, де знаходиться ВНЗ, сільський коефіцієнт надається тим вступникам, які закінчили сільську школу, а галузевий коефіцієнт додається лише на пріоритетну спеціальність.

"Коефіцієнти були встановлені для того, аби підтримати вищі навчальні заклади в регіонах, і для того, щоб не був великий відтік абітурієнтів до столиці та великих міст. Нам у Полтаві також потрібні гарні спеціалісти", – підкреслила Валерія Осташова.

Окрім проблем із роботою електронного кабінету вступника, не всі абітурієнти знали, що взагалі потрібно реєструватися. Остаточний прийом заяв та документів для вступників закінчується 26 липня.

Анна Морозова, Олег Демиденко, Юрій Поденко, "Громадське ТБ. Полтава"