У Краєзнавчому музеї зберігають самогонний апарат, якому 350 років
11 серпня, 12:40

До Полтавського Краєзнавчого музею передали винокурний апарат доби Богдана Хмельницького.

До Краєзнавчого музею передали експонати для виготовлення алкогольних напоїв, яким приблизно 350 років. Працівники музею вважають, що цей апарат використовували на невеликих господарствах – винокурнях.

"Очевидно, що винниця діяла ще до повстання Богдана Хмельницького на території історичного Поділля. Можливо, після початку повстання власники господарства змушені були тікати й залишили апарат. Сам апарат складається із винокурних казанів, у яких і відбувався основний процес отримання міцного напою", – розповів старший науковий співробітник науково-дослідної експозиційного відділу Полтавського краєзнавчого музею Віталій Яремченко.

Науковець каже, що окрім цього в комплексі був мірний циліндр та ступка з товкачиком. Зроблені ці прилади з міді.

"Брага заливалася в казан, який потім ставили на відкрите багаття. Згори одягався так званий перегонний шолом із двома трубками", – пояснює дослідник.

Далі в процесі нагрівання спирт випарювався й через трубки стікав у місткість. Цей винокурний апарат скоро реставрують. Але деякі пошкодження все ж таки не вдасться відновити, бо є ризик пошкодження агрегату. А його історична цінність – величезна, бо в Україні збереглося дуже мало експонатів такої давнини.

Анна Морозова, Ярослав Журавльов, Артур Шибалов, "Громадське ТБ. Полтава"

"LOAD BANNERS". Banners are not found