Вихідними полтавці зможуть спостерігати яскравий зорепад
11 серпня, 16:14

12-13 серпня – пік ясравого метеорного потоку Персеїди, під час якого можна буде побачити в середньому 50 "зірок, що падають", на годину.

Астроном Микола Тищук показує на карті зоряного неба сузір'я Персея. Найближчими ночами саме до нього буде прикута увага численних любителів астрономії, адже 12-13 серпня – пік яскравого метеорного потоку ПерсеЇди, або, як його звикли називати – зорепаду. Те, що ми називаємо зорями, що падають, – це дрібні космічні камінці та порошинки.

"Як правило, вони дуже швидкі, з великою швидкістю потрапляють в атмосферу, від тертя великого вони дуже розігріваються, світяться і навіть плавляться, випаровуються, і часто до Землі навіть нічого не долітає, хіба пил навіть", – розповів Микола Тищук, молодший науковий співробітник Полтавської гравіметричної обсерваторії.

А метеорний потік, пояснює вчений – це скупчення таких камінців і часток пилу, які утворилися в космосі під час руйнування комет. Із цими рештками і перетинається Земля, візуально це схоже, ніби всі вони вилітають із сузір'я Персея, котре знаходиться високо в північно-східній частині неба.

"Основна частина комети – замерзлі гази, замерзла вода – випарувалася і залишилися оці камінці, які входять до складу комети, пилинки. І це тепер випадає на Землю у вигляді метеорних потоків чи, як люди просто кажуть, метеорний дощ, зорепад", – додає астроном.

Телескопом, приміром, таким, як ось цей у Полтавській гравіметричній обсерваторії, для того, аби роздивитися метеори, користуватися не потрібно. А от неозброєним оком можна буде побачити в середньому 50 метеорів на годину. Тож за умови чистого нічного неба за 60 хвилин можна буде загадати кількадесят бажань. Готуйте список!:)

Катерина Матієнко, Ярослав Журавльов, Артур Шибалов, "Громадське ТБ.Полтава"