Полтавців закликають відмовлятися від поліетиленових пакетів на користь екоторб
13 вересня, 17:27

Замість поліетиленових пакетів полтавці починають використовувати екоторби, які зроблені з цупкої тканини.

Життя без поліетилену можливе! У Полтаві все більше людей відмовляються від використання поліетиленових пакетів на користь екологічних. Полтавка Марина Цигрик давно не використовує звичні "кульочки", бо знайшла для себе хороший замінник.

"Я почала купувати все в свою тару. Ходила на базар із багаторазовою торбинкою", – розповіла дівчина.

Такі екоторбинки зроблені з різного типу тканин: бавовняні – для солодощів чи круп, цупкіші – для овочів та фруктів.

"У цю екоторбу можна накидати багато речей і при цьому не використати 3-4 поліетиленові пакети", – зазначила представниця громадської організації "Еколтава" Маргарита Мостова.

Маргарита каже, що відмовитися від поліетиленових пакетів важливо через те, що вони довго розкладаються і завдають шкоди навколишньому середовищу.

"При виробництві витрачається дуже багато ресурсів, зокрема, вуглекислого газу. Ми, як екологи, думаємо про те, що це вуглецевий слід, це зміни клімату тощо", – продовжила Маргарита Мостова.

І полтавці все частіше дослухаються до порад екологів. У магазині ми зустріли полтавку, яка ходить за покупками з подібною торбинкою.

"Ми ж у Європу йдемо, а там всі люди так ходять за покупками", – прокоментувала жінка.

Такі екоторбинки майже не займають місця, зручні у використанні та їх легко прати, якщо тканина забрудниться. Також їх легко пошити самому. І вони – гарна альтернатива поліетиленовим пакетам.

Анна Морозова, Роман Коба, Олег Демиденко, Артур Шибалов,  "Громадське ТБ. Полтава"