Винних у руйнуванні дощок АТОвцям досі не знайшли
13 вересня, 19:12

За рік після руйнування меморіальних дощок АТОвцям поліція так і не розкрила злочин, а міська влада так і не встановила камери спостереження.

Рівно рік тому, у ніч з 11 на 12 вересня у Полтаві розбили п'ять меморіальних дощок, які розміщувалися на стінах навчальних закладів міста. Утім, досі підозру у цій справі оголосити нікому.

"На сьогоднішній день, у принципі, нового повідомити нічого ми не можемо, оскільки злочин залишається нерозкритим. Люди обирали місце, обирали час доби, слідкували за поліціянтами, як охороняли ці дошки", – говорить речник обласної поліції Юрій Сулаєв.

За словами Вадима Ямщикова, який опікується встановленням дощок, після злочинів поліція все ж почала патрулювати ці території. А от камер, як обіцяли представники влади і як просили правоохоронці, досі не встановили.

"Міський голова обіцяв встановити відеокамери через Програму "Безпечне місто". За тими адресами, які я дивився у цій Програмі, наприклад, немає адреси встановлення відеокамер на "Меморіальному комплексі". Я в нього запитував недавно, чому немає Меморіального комплексу, він сказав: "Нічого, розберемося, поставимо", – стверджує Вадим Ямщиков.

Ігор Мочалов, батько загиблого під Іловайськом Олександра Мочалова, є потерпілим у кримінальному провадженні про пошкодження дощок. Дошку на честь його сина двічі розбивали у 38-ій школі.

"Практично перший випадок знищення дощок не розслідувався. Там зібрали два томи справ – паперу, макулатури, яка не має жодної корисної інформації, – коментує чоловік. – По відеокамерах – це було не просто ініціативою, це було вимогою. Ми приходили декілька разів до міського голови Мамая з проханням, пропозицією, вимогою – як це можна назвати – встановити відеокамери і освітлення в місцях встановлення меморіальних дощок".

Утім, протягом року про результати розслідування слідча група звітувала тільки на початку розслідування. Нині кримінальне провадження не закрите, підозрюваних немає, а відеокамери є лише на декількох об'єктах із 16 у місті.

Ксенія Малік, Олег Демиденко, Роман Коба, Артур Шибалов "Громадське ТБ. Полтава"