До 85-річниці трагедії у Полтаві показали фільм про Голодомор
19 вересня, 19:01

У Полтавському краєзнавчому музеї відбулася презентація документально-історичного фільму "Територія Голодомору: пам'ять невмируща".

У краєзнавчому музеї показували фільм "Територія Голодомору". Стрічка є продуктом спільного виробництва Національного музею "Меморіал жертв Голодомору" та Канадського музею прав людини. Основна мета проекту – просвіта, тому його поширюватимуть серед шкіл України.

"Це навчальний фільм. Він створений спеціально для дітей. Використовується під час екскурсій та рекомендований до використання під час навчання, на уроках історії", – говорить Яна Гринько, завідувач експозиційного відділу Національного музею Голодомору.

У центрі сюжету – замовчування засобами масової інформації випадків порушення прав людини. Аналіз здійснюється на прикладах журналістів Уолтера Дюранті, Гарета Джонса та Малькольма Маггеріджа.

Фільм виготовлявся в Канаді на основі архівних матеріалів, які надав Національний музей "Меморіал жертв Голодомору". Він доступний трьома мовами: українською, англійською та французькою. Також у фільмі використовується сурдопереклад. Гості презентації виокремили практичне значення стрічки.

"Дуже приємно, що цей фільм не дуже об'ємний. Вчитель має змогу використати його у повному обсязі, адже 12 хвилин – це якраз той час, який дозволяє тримати увагу учнів", – зазначила Галина Парфенюк, учитель історії полтавської спеціалізованої загальноосвітньої школи номер три.

Учителі, яким не вистачило дисків, можуть отримати фільм, звернувшись із офіційним листом до українського Національного музею "Меморіал жертв Голодомору".

Анна Роздолянська, Максим Страшко, "Громадське ТБ. Полтава"