"Ні" економіці, "так" менеджменту та туризму: які професії обирають полтавці
19 вересня, 20:00

Акценти змістилися. Спеціальності, пов'язані з податковими і природничо-математичними сферами, більше не в тренді у полтавців.

Менше економіки, більше туризму – вибір місць навчання полтавськими абітурієнтами цьогоріч змінився.

Улюбленим хобі студентки Полтавської державної аграрної академії Аліни Стовба є малювання, проте своє життя дівчина вирішила пов'язати з зовсім не творчою професією. Для себе вона обрала менеджмент.

 "Я вирішила обрати цю спеціальність, тому що я люблю спілкуватися з людьми, люблю бути лідером, у мене є амбіційні якості і я хочу себе у майбутньому реалізувати у цій спеціальності", – говорить абітурієнтка Аліна.

Загалом, вподобання абітурієнтів Полтави виявилися дещо неочікуваними.
Якщо торік вступники часто обирали спеціальності, пов'язані з економічною діяльністю, то цього року спеціальність "економіка" користується найменшим попитом. Зокрема, і в аграрній академії. 

"Найбільшим попитом користувалися такі спеціальності як "агрономія", "агроінженерія", "ветеринарна медицина", "технологія виробництва і переробки продукції тваринництва", "філологія, менеджмент", "маркетинг". Насправді, ми цього року набрали найбільшу кількість студентів за спеціальністю "агроінженерія", – пояснює Валерія Осташова, відповідальний секретар приймальної комісії ПДАА. 

І в Полтавському національному педагогічному університеті ситуація схожа. Найменшим попитом там користуються природничо-математичні спеціальності. Абітурієнти не бачать свого майбутнього у професіях хіміків та фізиків.

"Традиційно, найбільшу зацікавленість проявляють до таких спеціальностей "психологія", такі спеціальності як "дошкільна освіта", "початкова освіта". Цього року доволі потужно у нас показав себе "туризм", "романо-германські мови та література", тобто оці спеціальності наразі у нас є найзатребуванішими", – ділиться Олексій Хорольський, відповідальний секретар приймальної комісії ПНПУ.

В інших полтавських вишах ситуація наступна:

У Полтавському юридичному інституті цього року найбільшим попитом користуються спеціальності, пов'язані з діяльністю спецпідрозділів, адвокатури та прокуратури.

Абітурієнти Української медичної стоматологічної академії обирають для себе спеціальності "стоматологів" та "фармацевтів".

У Полтавському університеті економіки та торгівлі – "туризм", "готельно-ресторанна справа", "філологія" та "міжнародні відносини".

Анна Роздолянська, Олег Демиденко, Юрій Поденко, "Громадське ТБ. Полтава"