На Полтавщині реалізують шість громадських проектів
13 жовтня, 10:00

Курси домедичної допомоги, клуб свідомого батьківства та інші проекти, реалізовані у рамках програми “Лідери місцевих змін. Проекти: від проблеми до рішення”.

У Полтавській області реалізують шість громадських проектів, створених учасниками програми “Лідери місцевих змін. Проекти: від проблеми до рішення”.

Проект “Батьки за доступні та безпечні дитячі майданчики” реалізовують Анна Ганжа та Олена Стрельник, які залучили до обговорення проблеми понад 377 батьків. У рамках проекту сформували онлайн мапу дитячих майданчиків, ініціювали створення тимчасової комісії з виявлення аварійних майданчиків та промоніторили використання 1,7 млн грн, виділених з бюджету на їхній ремонт.

У Полтавській загальноосвітній школі №18 Тетяна Водолазська разом із колегами-вчителями реалізовує проект “Нова українська школа”, спрямований на підтримку реформи Нової української школи. У закладі ввели нові форми та методи навчання, оновили дизайн, організацію внутрішнього планування класних кімнат та їх наповнення. У рамках проекту провели низку тренінгів, зокрема для працівників освітніх закладів, де перебувають люди з інвалідністю.

У Диканському районі Яна Трутень з командою реалізовує проект “Енергія молодих на користь громади!”. Він має на меті підвищити громадську активність молоді, надихнути її на реалізацію цікавих проектів, спрямованих на зміни у місті. Активісти втілили молодіжну ініціативу, підтримавши громадську акцію “Хочеш змін – дій!”, зараз проводять Школу активної молоді та готуються до навчальної поїздки у Вінницю.

На Пирятинщині Юлія Кабушка ініціювала проект “ДоброДій”, у рамках якого створили веб-ресурс “Соціальне підприємництво Пирятина” та залучили громади до проектів соціального підприємництва. Учасники проекту налагоджують співпрацю з громадськими організаціями, допомагають працевлаштовуватися людям, які опинилися в складних життєвих обставинах.

“Курси з невідкладної домедичної допомоги для викладачів навчальних закладів у об'єднаних територіальних громадах”, започатковані Світланою Варвянською, спрямовані на навчання вчителів сільських шкіл. Активісти написали грантову заявку для міжнародних донорів, склали базу об'єднаних територіальних громад та спілкувалися з Департаментом охорони здоров'я Полтави. На думку активістів курси дозволять не тільки навчити вчителів надавати домедичну допомогу, а й сформувати нові підходи до надання першої домедичної допомоги, виховати нове покоління, яке володітиме практичними медичними навичками.

Учасники клубу свідомого батьківства “Родинне гніздечко”, організованого Каріною Тиморською, поки що мали лише настановчу зустріч, але вже планують майбутні проекти.

Програму “Лідери місцевих змін. Проекти: від проблем до рішення” створила ГО “Інститут суспільно-економічних досліджень” спільно з ГО “Навчальний центр “Громадська ініціатива”, що реалізується за підтримки Інституту Лідерства та Управління Українського Католицького Університету та Фундації Чарльза Стюарта Мотта.

Ольга Семенко