Жителям п'ятиповерхівки у Полтаві не хочуть повертати газопостачання
12 жовтня, 19:45

Поки "Полтавагаз" судиться з ЖЕО №2, полтавці лишилися без газу у п'ятиповерховому будинку.

Лідія Павлівна вже декілька днів не має можливості приготувати їжу на плитці. У її під'їзді відімкнули газопостачання.

"Газу немає. Хочу поїсти зварити, але не можу", – говорить пенсіонерка.

У будинку на вул.Мазепи, 17 мешканці декількох квартир залишИлися без газу ще з минулого тижня. Розповідають: плитка, що впала з даху, пошкодила стару трубу. Тому "Полтавагаз" запломбував її та просто припинив постачання газу до "п'ятиповерхівки". 

"Я приїхав – газу немає. Висить об'ява, що у зв'язку з пошкодженням газоводу відімкнений наш стояк", – розповідає Геннадій Журавльов, мешканець будинку.

На об'яві не вказано періоду відімкнення газу. Тому люди звернулися до "Полтавагазу" та до ЖЕО №2, на балансі якого будинок, з проханням відремонтувати трубу. Але на цих підприємствах допомагати їм... відмовилися. 

"З'ясовується, що ЖЕО №2 не має договору з "Полтавагазом" на виконання ремонтних робіт, а "Полтавагаз" без договору не хоче приступати до роботи", – пояснює чоловік.

Працівники ЖЕО №2 навіть не прибрали уламки розбитої плитки під під'їздом, говорять мешканці. Але головне те, що плитка й надалі несе загрозу. Полагодити дах ЖЕО №2 також не в змозі, мовляв, немає тієї драбини, що дістане до п'ятого поверху.

"Щодо цього питання ми писали до міськвиконкому та до МНС. Але, на жаль, це питання не вирішено", – сказав Михайло Лукін, заступник начальника ЖЕО №2 з виробничих питань.

І постачання газу, зі слів комунальника, ЖЕО №2 теж не може поновити.

"Вони зараз знаходяться без газу. Договору у нас дійсно немає з однієї простої причини. У мене немає юридичних підстав для укладання з ними угоди", – прокоментував Михайло Лукін. 

Його підприємство, твердить чиновник, не має відношення до газу. І це тягнеться ще з лютого-місяця, відколи ЖЕО №2 просить управління житлово-комунального господарства та міськвиконком врегулювати відносини з газовиками. Але, як виявляється – це надто дорого для міського бюджету.

"Це розглядалося, врахувати у тариф. Але, за розрахунками "Полтавагазу", це приблизно 50 млн на рік треба закладати на ці роботи для "Полтавагазу", – сказав заступник міського голови з питань ЖКГ Андрій Лямін.

Проте зазначив: минулого місяця ЖЕО №2 виграло суд у підприємства. І згідно з рішенням суду, воно все ж таки має утримувати свої комунікації за вартістю старого тарифу. Однак у газовиків – "своя правда".

"Наразі справа знаходиться в апеляційному суді. Власником газових мереж внутрішньобудинкових є власник або балансоутримувач будинку. Щоб їх ремонтувати, у нас мають бути договірні відносини", – твердить прес-секретар ПАТ "Полтавагаз"Ольга Левченко.

Замкнене коло між "Полтавагаз" та ЖЕО №2 можуть розірвати самі мешканці будинку, якщо звернуться до прокуратури, прокоментували у міській раді. Ну а поки що полтавці лишаються без газу на невизначний термін та будуть вимушені готувати їжу у "похідних умовах". 

Ксенія Малік, Роман Коба, Галина Бут, "Громадське ТБ. Полтава"