У Полтаві обговорили впровадження пропорційної виборчої системи
12 жовтня, 20:11

У рамках другого етапу всеукраїнського туру "ЗміниТИ" відбувся публічний діалог "ВиБОРИ: нові правила”, під час якого представники місцевої влади та ГО "Центр UA" обговорили перспективи виборчої реформи в Україні.

Запровадити пропорційну виборчу систему з відкритими регіональними списками. Саме так пропонують змінити виборчі правила експерти ГО "Центр UA". Говорять: відповідно до цієї системи громадяни голосуватимуть не лише за партію, але й за конкретних людей у ній. Це надасть змогу формувати персональний склад Верховної ради України. Свою думку з цього приводу під час обговорення висловили представники місцевої влади.

"Така форма виборів дасть можливість потрапити у парламент, перш за все, новим і, я впевнений, відповідальним людям", – вважає Олександр Шамота, голова фракції "Соціал-демократична партія" у Полтавській міській раді.

Підтримують запровадження виборчої реформи і представники іншої політичної партії.

"Однозначно "Самопоміч" цей закон підтримує і у парламенті, і на місцях, ми вважаємо, що він має бути впроваджений. Там ще чітко не вирішено, який буде прохідний бар'єр, там 3,5% чи 4% – це потрібно обговорювати, бо навіть у "Самопомочі" ще чіткого розуміння цього немає", – зазначив В'ячеслав Кущинський, голова Полтавської обласної організації політичної партії "Об’єднання "Самопоміч".

На сьогодні склад Верховної Ради обирається за змішаною виборчою системою. Значна частина депутатів — це мажоритарники. Дар’я Черкашина, координаторка громадського спостереження за виборами у Полтавській області, говорить: зазвичай, робота таких депутатів з виборцями обмежується лише словами.

"Мажоритарна система, на жаль, працює тільки, коли відбуваються вибори. Кандидат поводиться активно. Навіть проект, який ми зараз проводимо по моніторингу народних депутатів, ми бачимо, що дуже велика кількість депутатів не проводять потім зустрічі з виборцями, вони не виконують повністю роботу, яку повинні робити", – говорить Дар’я Черкашина, координаторка громадського спостереження за виборами у Полтавській області.

Усі учасники діалогу вважають, що в Україні має бути повністю пропорційна виборча система, але щоб вона повноцінно та ефективно діяла – треба ще попрацювати.

Лілія Пасічник, Олег Журавльов, Юрій Поденко, "Громадське ТБ. Полтава"