Ув'язнений голова районної ТВК продовжує обіймати свою посаду
13 жовтня, 17:10

Голову територіальної виборчої комісії не змінюють, незважаючи на те, що він відбуває покарання у місцях позбавлення волі.

Голова Кременчуцької районної територіальної виборчої комісії Сергій Лисенко, відбуваючи покарання у місцях позбавлення волі за побиття батька, продовжує обіймати свою посаду. Про це повідомила Громадянська мережа “ОПОРА”.

Обов'язки голови виконує секретар районної ТВК Юлія Остапець, а на засіданнях головуючим обирають заступника голови Василя Гнойового.

За словами Юлії Остапець, у “Радикальній партії Олега Ляшка”, членом якої є Лисенко, говорять, що не відкликатимуть його, адже він хороший юрист та хороша людина.

Комісія вважає, що термінової необхідності в переобранні голови немає, тому що у виборчому процесі Кременчуцька районна ТВК не виконуватиме жодних юридичних зобов'язань.

Відповідно до Закону України “Про місцеві вибори”, для припинення повноважень члена комісії не передбачена така підстава, як його ув'язнення. Разом із тим, такою причиною може бути вибуття на період до дня виборів за межі відповідної адміністративно-територіальної одиниці, що унеможливлює виконання обов'язків члена комісії.

Згідно з ч. 5 ст. 29 Закону, повноваження члена виборчої комісії припиняються з моменту прийняття відповідного рішення комісією.

Тому районна комісія мала повідомити Центральній виборчій комісії та “Радикальній партії Олега Ляшка”, що її висуванець не може виконувати свої повноваження у зв'язку з перебуванням у в'язниці.

Ольга Семенко