Дітям у сільській школі під Полтавою не вистачає підручників
07 грудня, 12:00

У сільській школі села Ваці під Полтавою діти забезпечені підручниками частково, тому батьки змушені купувати книжки самотужки. Причина – не вистачає грошей, а також вчасно не спланували кількість учнів, коментують у районному відділі освіти.

У середній школі села Ваці Полтавського району навчаються діти з декількох населених пунктів. Але місяцями школярі вимушені ділити підручники між собою й ходити за ними один до одного за кілька кілометрів.

"У Марківці немає школи, є у Вацях школа. Шкільний автобус забирає дітей. Місцеві бабусі жалілися, що немає підручників у дітей", – говорить місцева жителька Наталія Кобизька, що проживає у Марківці.

Любов Юхимівна виховує правнука. І дуже шкодує, що не може допомагати йому з домашніми завданнями. 

"Не у нього одного немає книжок. От його приїжджає мама. Дали там, далі в селі, сусідській дівчинці книгу. І вчора вона по темряві з дитиною іде по ту книгу. Природи він не вивчив, бо немає книги, і так сьогодні він пішов", – бідкається Любов Юхимівна.

Говорить: у дитини бачила тільки один підручник.

"Сказали, щоб займалися по комп'ютеру, чи з флешкою, чи що там. А у нас комп'ютер зламаний, а займатися немає з чого".

У Вацівській школі – більше сотні школярів. Проблеми з підручниками – в основному в учнів п'ятого класу.

"Ми навчаємося через інтернет. У деяких немає, у деяких він є. Зараз у мене комп'ютер зламався. І я до подруги ходжу по книжку", – жаліється учень Роман Міщенко.

Діти розповідають: їм не вистачає підручників навіть із базових предметів.

"Української мови немає. Історії. Природознавства, трудового навчання, музичного мистецтва й образотворчого мистецтва. І математики", – говорить учень Віталій Головін.

"А дехто вже купив книжку. З англійської одну і з математики", – каже учениця Ніла Михайлець.

"З англійської близько двісті гривень коштує, мама казала. Всі книжки купила", – додає учень Дмитро Родик.

Керівництво школи намагається вирішити проблему. Вчителі роздали підручники учням, які живуть неподалік один від одного.

"Проблема у нас існує тільки з одним класом, де кількість дітей була попередньо не врахована через те, що діти переїжджали до нашої місцевості, й багато хто перейшов до нашої школи з інших шкіл", – зазначає Валентина Мотузенко, директор школи у Вацях.

А її заступниця пояснює: вчителі навіть не рекомендують батькам витрачати кошти на підручники. І ось чому.

"Стосовно того, що вам була надана така скарга, що ми примушуємо батьків купляти підручники, то цього не може бути з однієї причини, – розповідає Наталія Мурзаєва, заступник директора з навчально-виховної роботи Вацівської ЗОШ. – На наступний рік цей підручник вже не буде актуальним. Вони змінили, наприклад, програму з української мови". 

У відділі ж освіти Полтавської райдержадміністрації твердять: держава забезпечила фінансування підручників тільки на 50%. А також не було передбачено точної кількості учнів.

"Але цих коштів нам не зовсім вистачило... Проблема в чому? У нас різко зросли контингенти учнів. У порівнянні із тими підручниками, які ми отримали, у нас ця кількість зросла тільки на 94-96 штук у межах району. Це – дуже багато", – зазначає Леся Осадча, методист з обслуговування закладів освіти Полтавського району.

Кажуть, вже намагаються перенаправити до цієї школи деякі підручники з інших районів. Та чи не повториться ця ситуація наступного року – ще невідомо.

Ксенія Малік, Роман Коба, Юрій Поденко, "Полтавське ТБ"