"Ми нікого не били – били тільки нас", – екс-охоронець "Скорпіона-2016"
06 грудня, 20:00

На черговому судовому засіданні допитали свідків подій біля арки на Соборності, 27 – колишнього охоронця "Скорпіона-2016" та жительки будинку, біля якого сталася різанина.

Судові засідання щодо різанини біля арки колишнього "Газетного ряду" тривають. Найнятих охоронців фірми "Скорпіон-2016" обвинувачують у нанесенні умисного тяжкого тілесного ушкодження Олександрові Кобі та Дмитрові Юденку. Двоє свідків події розповіли, що пам'ятають із дня різанини. Олексій Жолус працював у "Скорпіон-2016" та був на місці події.

"Особливо запам'ятався чоловік великогабаритних розмірів. Він був у білій футболці, був у масці, з "кувалдою". Махав нею, намагався вдарити, наскільки я пам'ятаю, навіть ударив когось із моїх колег", – такою була одна із частин свідчення Олексія Жолуса.

Також він розповів, що не бачив, щоб обвинувачений Євген Усенко нападав на Олександра Кобу.

"Ми стояли і тримали оборону самої арки. Просто не підпускали людей. Ми відштовхували і все. Ми нікого не били, били тільки нас", – запевнив свідок.

А жителька будинку, біля якого відбувалися всі події, Лариса Муляр також не бачила моменту, коли поранили Кобу, але пам'ятає поведінку Євгена Усенка.

"Як лікареві мені здалося, що він був під впливом алкоголю або психотропних речовин, тому що він вирізнявся від інших агресивною поведінкою", – пригадує жителька будинку.

Також жінка засвідчила, що найняті охоронці розмахували кийками і застосовували фізичну силу до протестувальників.

На наступних судових засіданнях планують допитати ще кількох свідків.

Нагадаємо, що ФОП “Степаненко” отримав дозвіл на розміщення тимчасової споруди в арці на Соборності, 27, проте жителі будинку виявилися проти. А 5 квітня протест біля забудови переріс у криваву бійню між мітингувальниками та найнятими охоронцями.


Діана Лагута, Максим Страшко, Анастасія Болдар, “Полтавське ТБ”