Новими адресними покажчиками в місті незадоволені. Чи обґрунтовано?
12 грудня, 20:00

У Полтаві розпочали встановлювати нові адресні покажчики. Це – елемент вуличної навігації, однак подекуди вони непомітні через відхилення від первинної ідеї, вважають архітектори.

На вулицях Полтави з'являються нові адресні покажчики – таблички із вказанням вулиці й будинку. Новинку вже розвішують на стінах. Однак керівнику дизайн-студії Роману Камалетдинову вони не подобаються.

"Їхня функція – це не тільки дати зрозуміти, що за будинок, але і все-таки зберегти при цьому естетичну привабливість міста, вулиць, будівель, – показує на нові адресні покажчики Роман Камалетдинов, керівник дизайн-студії. – Тому це – яскравий приклад того, як цим нехтують. Я вважаю, що на даній будівлі треба робити табличку меншого розміру. І, як я побачив, відсутній варіант вертикального розміщення. Тільки горизонтального".

Дизайнер пояснює: таблички завеликі та їх не завжди можна прочитати через відхилення затвердженого кольору. Адже комісією міськради, всупереч ідеї ініціаторів, було затверджено колір слонової кістки – і він часто зливається зі стінами. Ми поцікавились у перехожих, чи помітні їм нові покажчики.

"Хіба що можна було в жовто-блакитному кольорі зробити. Було б краще", – говорить Георгій, пенсіонер.

"Ну отакі – більш-менш нормальні. Мені подобаються. Під колір будинку", – говорить продавець Денис.

"Він тонально зливається з фасадом. Він повинен бути контрастним із фасадом для того, щоб він був помітний", – зауважує програміст Олександр.

А в деяких місцях покажчики розміщені над рекламними вивісками. 

"Ну це потрібно високо голову піднімати, люди дивляться прямо. Я його не помічаю", – говорить студентка Аліна.

Виявляється, готові таблички суттєво відрізняються від проектованих. Ініціатор встановлення нових покажчиків Вадим Ямщиков показує первинний варіант дизайну табличок.

"Ось те, що ми пропонували – це такий колір. Якщо ви бачите, він – більш контрастно виглядає на стіні".

Також, на його думку, перед тим, як встановлювати таблички, спеціальна комісія мала б зробити відповідні дослідження.

"Повинні були спеціалісти або з управління ЖКГ, або з містобудування та архітектури вийти до кожного будинку і подивитись, яка табличка на цьому місці сюди гармонійно підходить. І як ми бачимо зараз, цього не було зроблено", – розповідає Вадим Ямщиков.

Утім, у міській раді твердять, що такі дослідження начебто проводили. А от нейтральний колір обрали не просто так.

"Визначала комісія. Сказали, щоб не було прив'язки до жодної політичної сили", – сказав Андрій Лямін, заступник міського голови з питань ЖКГ.

Щодо ж завеликого розміру покажчиків чиновник пообіцяв: всі недоліки будуть виправляти.

"Якщо був погоджений даний розмір на вулиці, то це буде замовником враховуватися і підрядником перероблюватися", – додав Андрій Лямін.

Утім, краще все спочатку грамотно запланувати, аніж потім переробляти, вважає керівник проекту "Адресні покажчики Києва", архітектор Максим Головко:

"Я порекомендував би розробляти покажчики згідно з якимось планом, який всі розуміють і погодилися виконувати. Провести спочатку дослідження, потім – тестовий квартал. Перевірити, чи воно все працює і потім вже розробляти правила встановлення адресних покажчиків і впроваджувати їх по всьому місту".

Архітектор зазначає: потрібно, щоб покажчики легко зчитувалися і висіли у помітних місцях. Утім, чи буде це враховувати замовник проекту управління ЖКГ – невідомо.

Ксенія Малік, Роман Коба, Юрій Поденко, "Полтавське ТБ"