Ремонт переходів не лише не закінчать цьогоріч, а й дофінансують
28 грудня, 17:20

Підземні переходи на Соборності та Шевченка обіцяли відремонтувати до кінця року, але тепер посувають строки вже до кінця 2018-го. І ще хочуть дофінансовувати з міського бюджету, окрім виділених 2,850 мільйонів гривень.

Цей старий підземний перехід почали ремонтувати ще наприкінці літа. Завершити роботи мали б до 31 грудня поточного року. Зараз останній тиждень 2017-го, і, очевидно, що ремонт переходу не буде закінчений до кінця року.

Окрім переходу на Соборності, ремонтують ще й перехід на перехресті Шевченка й Європейської. За тендерами, на це виділили майже три мільйони гривень. Переможцем торгів стало ТОВ "Інтехсервіс". Директор фірми не захотів коментувати теперішній стан переходів.

– Хотіла дізнатися за переходи. Як справа з ремонтом?
– Ви самі бачите. До побачення.

Між тим, цей директор уже отримав гроші з бюджету на ремонт. Але міський голова став у цій ситуації на бік підприємця.

"Ви знаєте, чому так довго ремонтуються підземні переходи? Приходить до нас підрядник, той що взявся. І говорить: приходжу зранку на роботу, а вся бригада – у Польщі. Ми навіть самі зараз не знаємо, як ми будемо це робити", – заявив міський голова Олександр Мамай на останній сесії.

Оскільки замовником ремонту було управління житлово-комунального господарства, запитуємо про долю переходів у Андрія Ляміна – заступника мера з питань житлово-комунального господарства.

"На даному етапі вони скільки встигнуть, стільки й завершать. Із 31 грудня – 1 січня вже будуть йти перемовини з управлінням ЖКГ. Договір заключили на частковий ремонт у 2017 році", – пояснює Лямін телефоном.

А ось що цей же чиновник говорив раніше.

"Згідно з договором між підрядником та замовником, роботи до кінця року повинні завершитися. Замовник постійно, скажімо так, намагається прискорити. Він знаходиться у постійному діалозі з підрядником. Так, я знаю про цю проблему", — прокоментував ситуацію Андрій Лямін, заступник міського голови з питань ЖКГ, два місяці назад. 

Попри слова заступника мера про частковий ремонт, у тендері чітко зазначено: виконати мають саме капітальний ремонт. Більше того: чиновник вважає, що і трьох мільйонів на ремонт двох підземних переходів недостатньо.

"Я вважаю що так, не вистачить, оскільки і зарплата з першого січня піднімається мінімальна, і розцінки змінюються", – продовжив чиновник.

До того ж, над переходами хочуть зробити навіси. Тож із нового року проект ремонту ще раз переглянуть, розрахують нову вартість та проведуть ще один тендер, пояснив Андрій Лямін. А поки чиновники й підприємці розбираються з власними робітниками та ділять бюджетні гроші – переходи лякають перехожих розбитими сходами та обідраними стінами. І лякатимуть в наступному році.

Анна Морозова, Роман Коба, Галина Бут, "Poltava.TV"