На Соборності зрізали стовпчики для обмеження руху на пішохідній частині
12 січня, 11:00

На Соборності зрізали стовпці, що обмежували рух автівок півшохідною частиною вулиці. Хто встановлював та хто зрізав – не знає ні поліція, ні інспекція з благоустрою. Тепер авто проїжджають вулицею вільно.

На вулиці Соборності – єдиній пішохідній вулиці міста – зрізали стовпчики, які ще нещодавно обмежували рух автівок. Тепер проїжджати можна вільно. Поліція зарадити не може. Та й того, хто встановлював і хто зрізав, не знають – кивають на торговців, чиї кіоски розташовані на вулиці.

"Хто зрізав? Я думаю, що власники торговельних майданчиків, які тут є", - каже командир роти №3 патрульної поліції Дмитро Ткаченко.

Відсутність обмежень, за словами поліціянта, полегшує заїзд обслуговуючого транспорту. Імовірно, таким чином підвозять товари до кіосків та магазинів. Штрафувати не можуть – немає обмежувальних знаків.

"Тут якби встановити відповідні знаки – можна було б боротися й на цьому місці. З іншого боку, треба розуміти і водіїв, тому що під'їзду до централізованих стоянок не проведено – одні лише обмежувальні знаки. Водіям важко знайти місце, де припаркуватися", – каже поліціянт.

Не знає, хто зрізав стовпчики, і начальник інспекції з контролю за благоустроєм Володимир Рак. Теж підозрює підприємців.

"Ми теж відношення жодного не маємо. Хто зрізав – не знаємо. Підприємці зазвичай самі ставлять. Не було скарги, що вони там стоять і щоб їх забрати. Благоустрій тут ні до чого", – каже Володимир Рак.

А от деякі полтавці скаржаться на відсутність стовпчиків, адже звикли, що центральна вулиця - пішохідна.

– Правильно було, що було перекрито, – каже водій Микола, припаркувавшись перед стовпчиками.
– Але ж Ви – автомобіліст? – натякаємо на імовірну зручність без стовпчиків.
– Ну і що? Он там поставити можу, а тут пройдусь. Нехай люди відпочивають, ходять та не думають, що їх там може хтось задавити, – каже чоловік.

"Я сама водій. Є ділянки, де прогулюються батьки з дітьми, і тому вважаю, що автомобілям тут не місце", – каже Юлія.

– Я вважаю, що це – зона, в яку можна заїжджати. Далі – пішохідна зона", – пояснює автомобіліст Андрій.
– А до якого місця можна заїжджати?, – уточнюємо у водія.
– До стовпчиків. Я думаю, їх недаремно поставили, – пояснює чоловік, заводячи автівку.

А цей водій припаркувався уже за стовпчиками. Відповідав на питання неохоче.

– Я не порушив нічого, – злякано каже чоловік.
– Так зручніше чи ні? – уточнюємо, чого припаркувався саме за стовпчиками.
– Так, – каже поспіхом той і додає, зачиняючи двері: Дівчино, я не хочу нічого говорити.

Закончить на моменте, когда он хлопает дверью.

Тож невідомо, хто поставив стовпці та хто вирішив їх демонтувати. Але тепер полтавці вимушені гуляти центром міста з обережністю, хай навіть Соборності – все ще пішохідна вулиця.

Анастасія Мацько, Роман Коба, Анастасія Болдар, "Poltava.TV"