Щоб важити фури на дорогах, за гроші ЄС купили три лабораторії
12 січня, 16:00

Контролювати вагу вантажівок на дорогах області будуть за допомогою мобільних лабораторій габаритно-вагового контролю. Три нові автівки передали для використання управлінню Укртансбезпеки області.

Мультифункціональні, автономні, з усім необхідним спорядженням. Ці три автівки – нові лабораторії габаритно-вагового контролю, які тепер у розпорядженні управління Укртрансбезпеки Полтавщини.

"Тут є рукомийник із водою, заряджальні прилади, якщо немає де підзарядитися, домкрати і компресор для того, щоб підкачувати шини", – демонструє полиці та прилади у задній частині машини Євген Погорілий, старший державний інспектор відділу контролю та нагляду на транспорті Управління Укртрансбезпеки в області.

В іншій частині лабораторії – зручні крісла, столи для роботи, принтер та сейф.

"Згідно з законодавством, не менше двох чоловік здійснює рейдову перевірку. На даному комплексі може працювати від двох до чотирьох інспекторів", – пояснює Дмитро Костін, заступника начальника відділу державного контролю Управління Укртрансбезпеки області.

Ключі та документи на транспорт приїхав передати заступник голови Державної служби України з безпеки на транспорті.

"На сьогодні ми маємо три траспортних засоби, які були придбані за кошти країн Євросоюзу. Ціна кожного – 1,4 мільйона гривень. Таких лабораторій усього 78 в усій Україні", – зазначив В'ячеслав Дідківський.

Посадовець додав: усе це стане в нагоді інспекторам, коли вони перевірятимуть масу вантажівок, аби ті не псували дороги міста та області.

Анна Морозова, Роман Коба, Юрій Поденко, "Poltava.TV"