Будинок-привид: люди прописані, але стін – немає
12 січня, 18:00

Будинок на Небесної сотні перетворився на смітник, натомість у ньому ще прописано 17 людей. Але у міськвиконкомі досі не виділяють їм нове житло, попри позов прокуратури та рішення Вищого адміністративного суду України щодо бездіяльності міської ради.

Володимир Олександрович із Полтави проживає у будинку, якого фактично немає. Прописаний він за адресою вул.Небесної сотні, 104, але замість будинку тут – розвалені руїни.

"Ось тут була моя квартира. З неї тільки мотлох залишився", – показує він на руїни.

Будинок рушиться вже з 1977-го року. Пізніше міськвиконком заборонив проводити капітальні роботи у будинку, а 2003-го його від'єднали від комунікацій.

"Скільки ми не зверталися, скільки судів не було при Мамаєві, при Матковському – це все глухий номер. Газ обрізали, каналізація затоплювала будинок".

Наразі у будинку – 17 прописаних мешканців. Нові квартири вони досі не отримали. А нещодавно мешканці помітили, що будинок почали розбирати, ймовірно, готуючи під забудову.

"Ніхто нам нічого не дає, – ні компенсації, нічого, – говорить Володимир.Небесної сотні, 106 – цей будинок, наприклад, вже виселили, буде також під знесення", – показує на сусідню будівлю чоловік.

Люди, які прописані тут, доведені до відчаю. Одна зі співвласниць, інвалід ІІ-ї групи, декілька років оббиває пороги міськвиконкому, щоб таки вирішити житлове питання.

"Якщо він не годиться, і є акт, що будинок непридатний для проживання, будинок треба знести, і мешканцям, згідно із Законом України, потрібно надати житло. Вони не хочуть надавати квартири. Вони розуміють, що всі – такого віку, як я. Що всі ми скоро підемо вперед ногами", – говорить Валентина Співак.

Утім, не допомогає навіть те, що місцева прокуратура позивалася до суду на міськраду.

"У 13-му році прокуратора пред'явила позов до Полтавського окружного суду на бездіяльність Полтавської міської ради", – прокоментувала начальник відділу прокуратури Полтавської області Ольга Пальонна.

За цей час відбулося сім судів. Останнє ж рішення Вищого адміністративного суду – зобов'язати комісію з містобудування у Полтаві вирішити питання з будинком і мешканцями. Утім, у міськраді все ще думають, як це зробити. 

"Ми подавали відповідне доручення профільним управлінням. І житлово-комунальним, і – не пам'ятаю – начебто, Годні. І юридичному департаменту, я не пам'ятаю, бо це було стільки разів. Але там є ще 20 чи 30 осіб, які просто прописалися "на дурняк", щоб отримати там квартири", – повідомив нам Олег Бєлоножко, голова комісії з питань містобудування Полтавської міськради.

У міськраді говорять: поки ще вирішують це питання. Ну а тим часом люди сподіваються, що будинок все-таки знесуть офіційно, а їм нарешті нададуть нове житло.

Ксенія Малік, Роман Коба, Максим Страшко, Анастасія Болдар, "Poltava.TV"