У Полтаві труять безпритульних собак
13 січня, 11:00

Собак, що жили на зупинці Браїлки, отруїли невідомі. Люди, які доглядали тварин, впевнені: чотирилапих убили ліками проти туберкульозу, що дуже небезпечні для собак.

У Полтаві на зупинці "Браїлки" отруїли безпритульних собак. Тварини жили просто біля зупинки у собачій будці. Про це заявили люди, які доглядали за чотирилапими.

"Ми їм зробили будочку. У нас жило чотири собачки. Вони всіх любили і їх усі любили. Часто підгодовували – не тільки ми. Безпроблемні собаки абсолютно", – пригадує Ганна Шукевич, яка доглядала за тваринами.

Третього січня тварин отруїли. Жінка припускає: один пес не скуштував отрути, троє інших – так.

"А другого врятували – підібрали на дорозі. Жорочка помер, Білочка не повернулася. У нас було три хлопчики й одна дівчинка..." – не стримує сліз жінка.

Виявляється, на зупинці люди знають чотирилапих.

"Ні, не агресивні, завжди підходили до мене. Я в пекарі роблю, то понюхають – і підуть", – каже Ольга Дейнега, яка часто буває на зупинці "Браїлки".

Волонтери показують собачу миску з їжею, а там – рожеві плями. Ветеринар каже: бездомних собак зазвичай привозять саме з такими симптомами, але чи це одна речовина – поки що невідомо.

"Волонтери, які привозять тварин, стверджують: собак труять "Тубазидом".

Для людей не токсичний, а для собак – дуже високотоксичний. Викликає розлади центральної нервової системи", – пояснив лікар.

Волонтери запевняють: ці тварини були стерилізовані та щеплені. На деякий час бездомні після цієї процедури потрапляють на пункт перетримки, але потім чотирилапих все одно відпускають назад на вулицю. Як це і сталося з цими псами.

Згідно з програмою поводження з безпритульними тваринами, зміни до якої ухвалили депутати на останній сесії, на спорудження притулку мають виділити 200 тисяч гривень. Але його й досі немає.

"Я вам так не можу сказати...Люди працюють над цим. Землю вже виділили, зараз виділяємо кошти на проектування", – не дав точної відповіді заступник міського голови Андрій Лямін.

Чиновник вважає: коли собаки живуть на вулиці просто біля зупинки – це нормально.

"Це європейський досвід. Якщо взяти багато європейських країн, то там також домашні улюбленці живуть на вулиці", – переконує Лямін.

Наразі питання безпритульних тварин залишається невирішеним та й притулок, що планують збудувати в місті, всього на 250 місць. До поліції волонтери не зверталися, бо не мають доказів. Говорять, що ведуть власне розслідування. Між тим, отруєння собак – це кримінальна відповідальність – від п'яти до восьми років. 

Діана Лагута, Максим Страшко, Галина Бут, “Poltava.TV”