Речі квартирантки, яка не платила за житло, викинули на дитячий майданчик
12 січня, 17:20

Квартирантку виселили з оселі, викинувши всі речі прямо на дитячий майданчик. Господарка вважає, що вчинила правильно. А от юристи вважають такий вчинок протиправним.

Ось ця купа мотлоху на дитячому майданчику у дворі будинку у пров. Хорольський, 8 – це речі однієї з квартиранток. Їх викинули з оселі за борги, твердять мешканці.

"Ну, чула, що з однокімнатної квартири жінку одиноку викинули, і все. Не було, напевно, куди їй все це забирати, – розповідає пенсіонерка Тамара Іванівна.– Іноді бачу її, як вона приходить сюди".

Жінка, за словами сусідів, вночі порпається серед купи, забираючи речі.

"Чи не платила з квартиру, чи що... І він виніс оце все на вулицю, викинув і все", – говорить Олександр Павлович, місцевий житель.

Купа непотребу посеред двору лежить ще з липня минулого літа.

"Обурюємося, звісно. І вона обіцяє, хтось її зустрічав: "Я через два дні все вивезу". І запрошували поліцію сюди. А у ЖЕКу кажуть: ми не маємо права, ми цього не клали, тому не будемо прибирати. Точніше, у ЖЕО №2", – говорить сусідка Надія Марківна.

Утім, господарка оселі, що виселила безпорадну квартирантку, яка, за її словами, заборгувала квартплату за два роки, вважає, що вчинила правильно. Навіть склавши мотлох саме на дитячий майданчик.

"Добре, на дитячому майданчику стоять машини, і все інше. А куди я, по-вашому, повинна була його виносити? Це її речі, я буду нести відповідальність за неї. Там у неї якісь "шмоткі", якісь каструлі", – голосно коментує ситуацію Олександра Андріївна, господарка квартири.

А от з юридичної точки зору, такий вчинок – протиправний.

"Якщо договір навіть не укладався, то сторона, яка є орендодавцем, не може просто так речі виносити з приміщення і залишати їх без нагляду", – прокоментував Олександр Лемешко, юрист, правник.

За його словами, власниця квартири у такому випадку мала б самостійно забезпечити зберігання цих речей. Утім, як кажуть мешканці будинку, цінні речі їхня власниця вже забрала, а на дитячому майданчику залишився лише мотлох. Комунальники ж не наважуються його прибрати.

"А так ми прийдемо, ми не знаємо, коли ті речі винесли, хто виніс. Люди повинні самі, за великим рахунком, все це вивозити", – прокоментував ситуацію заступник начальника ЖЕО №2, Михайло Лукін.

Утім, у ЖЕО №2 обіцяють вже наступного тижня розібрати звалище. Та все ж таки звільнити дитячий майданчик. Як бути із власницею речей – невідомо.

Ксенія Малік, Максим Страшко, Юрій Поденко, "Poltava.TV"