У Полтаву черги за паспортами не меншають
13 січня, 15:00

У полтавському районному секторі державної міграційної служби України люди змушені довго чекати своєї черги, аби отримати паспорт. Паралельно отримують і закордонний, і внутрішній.

У відділенні Полтавського районного паспортного столу із самого ранку щодня – величезні черги. Наскільки швидко обслуговують громадян і як зробити цю процедуру ефективнішою — спробуємо зараз дізнатися.

П'ятнадцятирічна Софія приїхала з Полтавського району, щоб подати заявку на виготовлення паспорта. У черзі вона – сьома, але розуміє, що чекати доведеться довго. Дівчина жартує, що черги зближують — за декілька годин встигає роззнайомитися із іншою дівчиною. 

"Ми заявку прийшли робити", – пояснює Софія. Заради цього чекатиме кілька годин.

Між тим, за словами завідувача Полтавського районного сектору державної міграційної служби України в Полтавській області Юрія Красюка, в усіх територіальних підрозділах усіх областей України черги — закономірні.

"Це пов'язано з великим попитом на оформлення закордонного паспорта", – пояснює чиновник.

Полтавський районний сектор щодня обслуговує всього лише близько 26-27 осіб.

"У нас одна робоча станція для оформлення документів. Є також визначений регламентований час в оформленні заяви, який складає 20 хвилин", – пояснює посадовець.

На те, що доводиться довго чекати, люди в черзі реагують по-різному.

"Це тільки Бог знає, скільки чекать", – коментує полтавка.

"У нас країна така", – знизує плечима чоловік.

"Це, може, і до чотирьох сидіть", – додає жінка в черзі.

 Як правило, полтавці займають чергу заздалегідь.

"О 8-й ранку", – говорить школяр, який прийшов за звичайним паспортом.

За словами Юрія Красюка, на сьогодні вже встановлюються додаткові обладнання для оформлення закордонного та внутрішнього паспорта, також планується збільшення штату працівників: є додаткове робоче місце, але поки що не встановлено до нього програмне забезпечення.

Лілія Сологуб, Роман Коба, Галина Бут, "Poltava.TV"