Правоохоронці розслідують справу передачі землі в історичному центрі Полтави приватній особі
12 січня, 20:05

Суд задовольнив клопотання прокурора у справі щодо передачі в приватні руки земельної ділянки на Соборності.

Прокурору Полтавської місцевої прокуратури надали тимчасовий доступ до матеріалів цивільної справи за позовом до ПП “Інвентаризатор”. Як повідомила “Полтавщина”, відповідне клопотання задовольнила суддя Октябрського районного суду Полтави Наталія Тімошенко.

Клопотання мотивували тим, що у провадженні слідчих Полтавського відділу поліції ГУ НП у Полтавській області перебувають матеріали досудового розслідування від 6 листопада 2017 року. Розслідування розпочали за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 364 (зловживання владою або службовим становищем, що спричинило тяжкі наслідки) Кримінального кодексу України.

Слідчі встановили, що посадовці Шевченківської райради Полтави та Полтавської міської ради передали у приватну власність земельну ділянку на вул. Соборності, 4 Це зробили всупереч вимогам земельного та містобудівного законодавства. Вартість ділянки складає понад 380 тисяч гривень.

Крім того, протягом 2015-2017 років органи місцевого самоврядування надали землю в межах історико-архітектурної зони центру у користування фізичним та юридичним особам без виготовлення проектів землеустрою та їх погодження у встановленому законом порядку.

Цивільна справа, доступ до матеріалів якої надали прокурору, – це позов Ірини Циганенко до ПП “Інвентаризатор” про визнання права власності на домоволодіння як окремий об'єкт нерухомості. Суд його задовольнив, зобов'язавши зареєструвати за позивачем право власності на житловий будинок, розташований на земельній ділянці площею 835 кв. м на вул. Соборності, 4 як окреме домоволодіння.

19 серпня 2016 року Шевченківська райрада дозволила Ірині Циганенко виготовити технічну документацію із землеустрою. 7 жовтня 2016 року райрада внесла зміну до цього рішення – площу 835 кв. м змінила на 369 кв. м (для будівництва і обслуговування житлового будинку, господарчих будівель і споруд). 2017 року Циганенко виготовила технічну документацію із землеустрою.

Згідно з даними Державної служби України з питань геодезії, картографії та кадастру, земельна ділянка належить Ірині Циганенко, яка в липні минулого року, як фізична особа, подала до Державної архітектурної будівельної інспекції Полтавщини декларацію на реконструкцію житлового будинку на вул. Соборності, 4. Згідно з документом, роботи проводять господарським способом будівництва та без проектувальника. Крім того, в декларації зазначені деякі обмеження: охоронна зона навколо об'єкта культурної спадщини та зона особливого режиму забудови.

Поряд з цією земельною ділянкою розташований будинок за адресою вул. Пилипа Орлика, 1а. Власник земельної ділянки площею 0,2098 га, на якій він стоїть – ПП “Реал-Інвест”. Це приватне підприємство належить Юрію Френкелю, а його колишнім дочірнім підприємством “Реал” є ТОВ “Завод мінвод “Реал”, яким володіє Дмитро Циганенко. Він, у свою чергу, разом з Іриною Циганенко є співвласниками ТОВ “Полтаваплодоовоч”.

Ольга Семенко, "Poltava TV"

фото: "Полтавщина"