Будинок на Курчатова, 11 "завис" у повітрі
12 лютого, 11:00

Будинок на Курчатова, 11 – без опалення. Та мешканцям немає навіть куди звертатись, адже балансоутримувача немає. В управлінні ЖКГ порадили лагодити опалення за свій кошт.

Уже кілька днів без опалення. Мешканці багатоповерхівки на Курчатова, 11 у відчаї. Наталія Бобрович показує журналістам, як виживають. Зізнається: рятують тільки електричні обігрівачі.

“Батарея навіки холодна й там, і тут. Без кінця я вмикаю оці обігрівачі – за світло накручую скільки!.. І нічого я не можу добитися”, – засмучується мешканка будинку Наталія Бобрович.

Виявляється: опалення немає вже кілька днів у багатьох квартирах цього будинку. Усіх цих людей об'єднує одна проблема – неполадки з опаленням. Мешканці почали дзвонити до відділу швидкого реагування міськради, та з'ясувалося: зараз будинок ні на чиєму балансі.

“Ми висимо в повітрі. Тобто ми нічиї. Якби не вчорашня аварія, ми б і не знали, що ми ні до кого не відносимося”, – обурюється ще одна мешканка Галина Лугова.

Будинок на Курчатова, 11, за документами гуртожиток, був на балансі житлово-експлуатаційного підприємства “Будівельник”, та його ліквідували. А з початку місяця немає вже й обслуговувача – “Управляючої компанії ВАШ КОМФОРТ”. Що далі, пояснює депутат Київської райради.

“Ходили усні розмови, що ці будинки переведуть на баланс до “ЖЕО-№2”, але не візьмуть на баланс міської ради, бо це ж їх треба ремонтувати! Та зараз іде такий перехідний момент, коли одні вже ліквідувалися, а інші – ще не прийняли”, – зазначив депутат Сергій Савенков.

Тепер людям немає навіть до кого звертатися зі своїми будинковими проблемами. Що ж мешканцям робити, запитуємо в управлінні житлово-комунального господарства міста.

“До моменту поки вони не будуть передані в КП “ЖЕО” на баланс, ми до них відношення не маємо ніякого. Вони як співвласники багатоквартирного будинку також повинні нести витрати з утримання свого житла, згідно з чинним законодавством”, – упевнений заступник начальника управління житлово-комунального господарства Полтави Андрій Бардінов.

Юрист, який ознайомився з документами, каже: у мешканців із ситуації – два виходи. Перший – вимагати у влади пришвидшити процес передачі, зокрема, з допомогою депутатів. Інший – таки ремонтувати за свій кошт.

“Щоб відремонтувати теплопостачання в межах будинку, потрібні значні затрати, але якщо існує така можливість, то вони можуть самостійно це вирішити. Однак вони мають розуміти: доки не ухвалене кінцеве рішення з приводу не взятого будинку на баланс, то правових підстав вимагати від когось здійснити ремонт – немає”, – зазначив правник Олексій Любченко.

Фахівець пояснює: ситуація передачі з одного балансу на інший дійсно складна, оскільки передають і технічну документацію вже ліквідованих підприємств. Та ці будинки мали б взяти на баланс міста ще 2012-го року, утім, процес, як бачимо, значно затягнули.

Діана Лагута, Максим Страшко, Роман Коба, Юрій Поденко, Poltavske.TV