Герої не вмирають. Яким був полтавець Дмитро Коряк
12 лютого, 21:00

Дмитро Коряк був активним учасником Євромайдану, добровольцем пішов на фронт. Загинув три роки тому від вибуху міни. Посмертно його нагороджено орденом "За мужність" ІІІ ступеня та почесним знаком "Маріуполь. Відстояли – Перемогли".

“Якщо я не буду в Маріуполі боронить, то значить скоро то буде й у Полтаві, й у Києві, і не дай Боже, якщо всі себе будуть так поводити. Так війну не виграти, якщо кожен буде триматися за свою стріху”, – був упевнений Дмитро Коряк – доброволець, який загинув 3 роки тому, захищаючи Україну.

Полтавець Дмитро Коряк найбільше в житті мріяв про незалежну Україну. Мати юнака, Тамара Коряк, ледве стримуючи сльози, зачитує слова, які син колись написав на аркуші паперу:

“Не розпиляти себе, чітко розділяти основні й другорядні цілі. Після визначення цих цілей цілеспрямовано працювати для їх досягнення. Найгірше, що можна зробити при вирішенні будь-якого питання — це не робити нічого”.

Викладачка університету, який закінчив Дмитро, Надія Кочерга, пригадує юнака.

“Комунікабельний, веселий, допитливий, красивий юнак”, – розповідає пані Надія. – Він відмінно знав історію України. Гарно йому давалися й точні дисципліни: скажімо нарисна геометрія, інженерна та комп'ютерна графіки, які він складав на “відмінно”. Непогані були знання і з гуманітарних дисциплін”, – продовжує вона.

Із 2013-го року Дмитро – активний учасник Євромайдану. У 2014-му очолив Полтавську Самооборону Майдану.

“І після цього він із цього шляху не зійшов, ішов ним до останнього. У нього, звичайно, була мета, щоб усі були разом, щоб українська нація процвітала”, – пригадує знайомий Дмитра Віталій.

Бойовий побратим героя – Сергій Литвиненко – додає:

“Дуже відповідальний, дуже цілеспрямований, і таких людей, на жаль, зараз не вистачає для розбудови України”.

Із серпня 2014 року Дмитро увійшов до лав добровольців полку спеціального призначення “Азов”. За спогадами товариша, Юліана Матвійчука, мав стратегічне мислення та повністю віддавав себе справі.

"Буває таке, що хлопці можуть заснути на посту, десь не дивитися на свій сектор, своїми справами займатися. А це не база, це передок. І він побачив, що хлопець не слідкує за сектором, він пішов його змінив на дві години, і якраз наступна стійка була його – і ще чотири години", – розповідає бойовий побратим.

Брат Юрій пригадує Дмитра дуже світлою та позитивною людиною.

“Завжди буде для мене прикладом виваженості, рішучості, впевненості”, – зазначає чоловік.

Тамара Корякдосі не може змиритися з втратою.

“Світла людина, філософ, ідеаліст, справжній чоловік. Інженер від Бога, золоті руки. Люблячий син, онук, племінник. І дуже боляче, що я не можу сказати “батько”, – ділиться мати.

На стіні ПНТУ відкрита меморіальна дошка, у бібліотеці закладу створений куточок пам'яті. У 2016 році полтавська письменниця Надія Гринь видала книжку “Дорога в безсмертя”, присвячену Дмитру.

Стрілець-зенітник полку “Азов” Дмитро Коряк загинув 11 лютого 2015 року поблизу Маріуполя. А на його честь одна з центральних вулиць Полтави була перейменована.

Пам'ятаймо своїх героїв. 

Лілія Сологуб, Роман Коба, Максим Страшко, Анастасія Болдар, Poltavske.TV