Бронзовий Еней, на якого полтавці зібрали 20 тисяч, знайшов своє місце
13 лютого, 13:00

Героя із поеми "Енеїда" Котляревського виготовив скульптор із Ужгорода. Гроші на нього збирали полтавці на інтернет-ресурсі. А встановлять скульптуру на фасаді будинку в історичній частині міста.

Еней на успіх та везіння: одну з головних вулиць міста незабаром прикрасить ось ця бронзова міні-скульптура. Гроші на її виготовлення збирали на інтернет-ресурсі самі ж полтавці. Ідея створення скульптури належить Вадиму Ямщикову. За допомогою він звернувся до скульптора з Ужгорода, який, говорить, і втілив його задум у життя.

“Я з ним почав спілкуватися, запропонував йому співпрацю, якщо ми зберемо кошти, щоб він зробив для Полтави свій витвір. Саме лиття відбувалося за кордоном, тому що у нас, як говорить скульптор, немає можливості робити такі маленькі деталі”, – розповідає автор ідеї.

Варіантів героя для міні-скульптури було декілька, говорить Вадим Ямщиков. Але почати вирішили з персонажа поеми Котляревського.

“Наша ідея виросла у такого Енея з мультфільму, який пливе на човні разом із козаками, й тут надпис, якщо ви побачите: “Еней був парубок моторний і хлопець хоч куди козак”, – показує скульптуру чоловік.

А для тих, хто вірить у чудеса поряд з бронзовим Енеєм буде й ось така монета, яку можна буде потерти на удачу, – говорить Вадим Ямщиков.

“Ми вмуруємо її в будинок там, де він буде розміщений. Хто захоче отримати успіх, фарт, той має підійти до міні-скульптури й потерти цю копійку”, – розповідає ініціатор розміщення витвору.

А встановлять міні-скульптуру на фасаді одного з будинків по вулиці Соборності.

“Ось на цьому місці ми закріпимо міні-скульптуру Енея. І якраз, бачте, він під кутом сюди гарно вписується”, – показує чоловік.

Побачити бронзового Енея містяни зможуть наприкінці лютого.

Лілія Пасічник, Роман Коба, Анастасія Болдар, "Poltavske.TV"