Захворюваність на грип зросла на 21%, але вакцин майже немає
13 лютого, 17:00

На Полтавщині збільшується відсоток хворих на гострі респіраторні інфекції та грип. Медики радять робити щеплення, аби не захворіти. Однак вакцин у аптеках майже немає.

За другий тиждень лютого зі скаргами на гострі респіраторні інфекції до медиків звернулися за допомогою понад 8 тисяч осіб, повідомив завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень Андрій Байбарза.

"Перевищила поки епідеміологічний поріг тільки на одній території – це в Гребінківському районі. Однак у нас найвищі показники захворюваності зараз серед дітей шкільного віку", – розповів Андрій Андрійович.

Найефективнішим засобом проти грипу є щеплення, додав — лікар епідеміолог. Але за останній тиждень населення перестало його робити.

Чоловік розповів, що шляхи передачі хвороби – найрізноманітніші.

"Вірус може передаватись не тільки з крапельками слизу, при чханні і кашлі. Він може і заноситися немитими руками, в тому числі й до очей", – продовжив завідувач відділення організації епідеміологічних досліджень.

Куди саме звернутися, щоб отримати щеплення, розповіла головна лікарка центру первинної медико-санітарної допомоги Світлана Левченко.

"А звернутися потрібно до сімейного лікаря, і він порекомендує вакцину, яку і треба проводити. Можна підійти й в аптеці її купити і провакцинуватися".

Проте вакцин в аптеках зараз майже немає, говорить лікарка.

"А зараз спробуй в аптеках знайти вакцину, ні. Зараз вакцинуватися можна і потрібно, рекомендують аж до кінця сезону вакцинуватися. Вакцина то вона розрахована на оцей епідсезон 2017-18 року", – продовжила телефоном Світлана Левченко.

Щоб застерегтися від захворювання, треба більше часу проводити надворі, уникати великого скупчення людей та частіше мити руки.

Анжеліка Микитенко, Олег Демиденко, Анастасія Болдар, "Poltavske.TV"