Дві пов’язані фірми змагаються за енергосервіс полтавських установ
13 лютого, 17:15

Державні й комунальні заклади Полтави з кінця 2017 року оголосили 9 тендерів на енергосервіс будівель – шкіл, навчально-реабілітаційного центру, ОЦЕВУМу.

У двох із них замовники вже оприлюднили потенційного переможця, з яким мають намір укласти договір. Це – ТОВ "ЄВРОПЕЙСЬКА ЕНЕРГОСЕРВІСНА КОМПАНІЯ".

Цікаво інше – у всіх торгах конкурентом ТОВ "ЄВРОПЕЙСЬКА ЕНЕРГОСЕРВІСНА КОМПАНІЯ" було ТОВ "КОМУНСЕРВІС ТЕПЛО НІКОПОЛЬ". Це можна було б пояснити звичайним збігом обставин. Але ми встановили кілька фактів, що можуть вказувати на пов’язаність компаній.

Пов’язані корені

ТОВ "ЄВРОПЕЙСЬКА ЕНЕРГОСЕРВІСНА КОМПАНІЯ" зареєстровано в Києві за адресою Бесарабська площа, 9/1 Б.
У засновниках ТОВ "КОМУНСЕРВІС ТЕПЛО НІКОПОЛЬ" фігурує ТОВ "КОМУНСЕРВІС УКРАЇНА". Воно зареєстровано також за адресою Бесарабська площа, 9/1 Б.

Пов’язані особи

За інформацією Мін’юсту, керівником ТОВ "ЄВРОПЕЙСЬКА ЕНЕРГОСЕРВІСНА КОМПАНІЯ" є Олег Черноуско.

Співзасновниця ТОВ "КОМУНСЕРВІС ТЕПЛО НІКОПОЛЬ" Тетяна Дубінська значиться в засновниках і бенефіціарних власниках щонайменше ще 7 фірм, керівниками яких є Олег Черноуско. Це:

ТОВ "Сан Пауер Золотоноша – 1", ТОВ "Сан Пауер Золотоноша – 2", ТОВ "Сан Пауер Золотоноша – 3", ТОВ "Сан Пауер Золотоноша – 4";

ТОВ "Сан Пауер Оржиця", ТОВ "Сан Пауер Первомайськ", ТОВ "Сан Пауер Снігурівка".

Пов’язані адреси

За даними аналітичної платформи "YouControl", ТОВ "ЄВРОПЕЙСЬКА ЕНЕРГОСЕРВІСНА КОМПАНІЯ", ТОВ "КОМУНСЕРВІС ТЕПЛО УКРАЇНА", а також перелічені 7 компаній прописані в офісних приміщеннях за адресою площа Бесарабська, 9/1 Б у Києві.

Пов’язані номери телефонів

Попри те, що компанії займають різні офіси у будівлі за цією адресою, у них дивним чином збігаються контактні номери телефонів. Приміром, ТОВ "Сан Пауер Первомайськ", ТОВ "Сан Пауер Снігурівка" й усі чотири ТОВ «Сан Пауер Золотоноша» мають однаковий номер: 093 356 1638. Цей самий номер має і ТОВ "ЄВРОПЕЙСЬКА ЕНЕРГОСЕРВІСНА КОМПАНІЯ". Про це відомо з реєстру Мін’юсту.

Пов’язана конкуренція

ТОВ "ЄВРОПЕЙСЬКА ЕНЕРГОСЕРВІСНА КОМПАНІЯ" і ТОВ "КОМУНСЕРВІС ТЕПЛО НІКОПОЛЬ" понад 20 разів були конкурентами на відкритих торгах. У багатьох випадках вони змагалися тільки між собою.

Дніпровські підрядники й полтавські гроші

Намір укласти договір на енергосервіс із ТОВ "ЄВРОПЕЙСЬКА ЕНЕРГОСЕРВІСНА КОМПАНІЯ" мають Полтавський навчально-реабілітаційний центр і полтавська спеціальна школа-інтернат.

У тендерній документації переможець закупівлі "ЄВРОПЕЙСЬКА ЕНЕРГОСЕРВІСНА КОМПАНІЯ" надав перелік заходів, завдяки яким він планує досягати енергоефективності. Список, щоправда – вкрай невеликий. В обох випадках увесь енергосервіс полягає у встановленні індивідуального електротеплопункту "Кітотерм" і наданні послуг з енергосервісу з 2018 по 2024/2025 рік. Останнє має забезпечити скорочення витрат на теплову енергію.

Електротеплопункт "Кітотерм", як виявилося, теж був обраний не випадково. ТОВ "ЄВРОПЕЙСЬКА ЕНЕРГОСЕРВІСНА КОМПАНІЯ" зазначила в тендерній документації, що буде наймати підрядника – дніпровське ТОВ "Кітотерм".

На сайті "Кітотерму" представлено продукцію компанії: модулі опалення, теплогенератори, насоси, терморегулятори тощо. Адреса і номер телефону магазину на сайті збігається з адресою реєстрації і контактами ТОВ "Кітотерм" у реєстрі Мін’юсту.

Вартість енергосервісу полтавського навчально-реабілітаційного центру – 1 мільйон 190 тисяч грн, школи-інтернату – 983 тисячі 678 грн.

Підрядник отримуватиме кошти поетапно до 2024 року. Це випливає з додатків до договорів.

Загалом "ЄВРОПЕЙСЬКА ЕНЕРГОСЕРВІСНА КОМПАНІЯ" виграла 19 тендерів на суму 21,8 мільйона грн. Із компанією підписали 3 контракти на 2,7 мільйона грн.


"КОМУНСЕРВІС ТЕПЛО НІКОПОЛЬ" переміг у 38 тендерах на суму 76,5 мільйона грн. Контрактів із фірмою уклали на 69 мільйонів.


Цифри взято з порталу clarity-project.info.

Довідково:
Енергосервіс – це комплекс енергозберігаючих заходів, що здійснюється коштами виконавця таких заходів, а інвестиції згодом повертаються шляхом зекономлених комунальних платежів.

Верховна Рада України у березні 2017 року проголосувала за законопроект N4549 про внесення змін до Закону України "Про запровадження нових інвестиційних можливостей, гарантування прав та законних інтересів суб'єктів підприємницької діяльності для проведення масштабної енергомодернізації". Він покликаний скоротити споживання газу бюджетними установами.

Сергій Нагорний, "Poltavske.TV"