Полтавські неповнолітні пиячать у торгових центрах
14 лютого, 14:00

У Полтаві молодь вживає алкоголь прямо у холах торгових центрів. Охоронці зарадити не можуть. Та й поліція скаржиться на обмеженість повноважень.

Юнаки та дівчата вільно п’ють алкогольні напої прямо на території одного з полтавських торгових центрів. Охоронці поза камерою кажуть: таке трапляється часто. Загострення – з настанням холодів. А от на камеру коментувати ситуацію відмовляються. Кажуть: це – у межах компетенції поліціянтів. Та чи у їхній?

“Законодавство не дозволяє нам у повній мірі з цим боротися. Оскільки сума штрафу невелика – вирішити проблему, чесно кажучи, дуже непросто. Ми не маємо права дитину без дозволу батьків ні освідовувати у наркодиспансері, ні доставляти до райвідділку”, – каже тимчасово виконуючий обов’язки командира роти №3 патрульної поліції Дмитро Ткаченко.

Поліціянт зазначає: на виклики реагують, але вплинути можуть не завжди. Лише за умови встановлення особи неповнолітнього правопорушника. Подальшою долею напідпитих тінейджерів має займатися Управління ювенальної превенції Національної поліції. І, там кажуть, таки займаються.

“За розпиття алкогольних напоїв або появу в нетверезому стані до відповідальності за січень притягнуто одну неповнолітню особу, у минулому році – три особи”, – зазначає начальниця відділу ювенальної превенції ГУ НП у Полтавській областіІрина Карюк.

Та діяти поліціянти можуть лише у вузьких межах повноважень. Не порушуючи права неповнолітніх.

“А не є порушення з його боку вчиняти правопорушення адміністративні чи кримінальні? Це - порушення закону. Ми, в рамках реалізації безпеки громадян і захисту законних інтересів суспільства, вживаємо заходів”, – говорить Ірина Карюк.

Ситуація, попри покарання та превенцію, повторюється щорік. І патрульні, і ювенали зазначають: із потеплінням молодь мігрує до скверів, парків та під’їздів. Тож торгові центри зможуть передихнути.

Анастасія Мацько, Олег Демиденко, Анастасія Болдар, "Poltavske.TV"