Одяг, годинники та книги: у Полтаві показали речі загиблих добровольців
13 березня, 19:40

У Краєзнавчому музеї відкрили виставку особистих речей полеглих бійців із Полтави. Проводять її вже другий рік поспіль напередодні Дня українського добровольця.

Минуло два роки, а Марія Верлон і досі зі сльозами згадує сина — Романа Василенка. З початку війни він добровольцем пішов на фронт, а 2016-го помер від пневмонії, на яку захворів у зоні АТО.

"У мене п'ятеро дітей, але такого сина у мене не було — доброго душею, людяний такий. У нього й мудрість була, й добро, розумієте?" — ділиться жінка.

14 березня в Україні відзначають день добровольця. З цієї нагоди у Краєзнавчому музеї підготували виставку речей полеглих полтавських воїнів. Марія Верлон принесла фото сина.

"У мене як його привезли, речей, які б можна було віддати у музей, не було. Тому я принесла фотографії, що він дійсно заслужив, щоб його називали героєм. І дійсно він є справжнім героєм", — розповідає пані Марія.

Під склом у музейному залі — речі інших бійців — годинники, фляги, книги та одяг.

"Декілька мам принесли ці речі: Дмитра Коряка, Антона Цедіка, Антона Грицая, Миколи Чепіги. Також представлені речі й Валерія Боняківського, Дениса Синюка — це всі ті, хто пішов із Полтави захищати нашу Батьківщину", — говорить співробітниця музею, Ірина Тарасу.

Проводять подібну виставку вже вдруге. Триватиме вона ще два тижні.

Лілія Пасічник, Максим Страшко, Юрій Поденко, Poltavske.TV