Ні трав, ні цілителів: МОЗ планує заборонити народну медицину
14 березня, 11:00

Міністерство охорони здоров'я України хоче скасувати спеціальний дозвіл на заняття народною медициною. Там вважають, що лікування в такий спосіб суперечить медичній науці та може бути небезпечним для пацієнтів.

Міністерство охорони здоров’я планує скасувати дозволи на заняття народною медициною. Цю пропозицію опублікували на сайті міністерства, пояснюючи так:

"…будь-які методи оздоровлення, діагностики та лікування мають бути безпечними та дієвими для пацієнтів. Народні методи не входять до арсеналу сучасної доказової медицини, а отже, їх безпека та ефективність ніким і ніколи не перевірялася в умовах строгих наукових експериментів", — йдеться у повідомленні. 

Медики часто рекомендують пацієнтам збори лікарських трав чи фіточаї, що теж можна вважати народними методами лікування, говорить завідувачка амбулаторії сімейної медицини Людмила Піляй. Проте, всі вони продаються в аптеках, а отже, відповідають стандартам, каже медик.

"Звичайно, зараз сучасна медицина — це наші стандарти лікування. Вона є стандартизованою. А народну медицину ми можемо використовувати на етапі реабілітації, тобто відновлення, але ніяким чином не замість офіційної медицини", — говорить Людмила Піляй.

А ось у цього чоловіка власні стандарти якості. Олександр Мука пігулкам не довіряє — лише травам.

"Ось така рослина як реп'яшок. Якщо у когось заболіла печінка, то підіть, назбирайте цього реп'яшка, запарте і пийте спокійно", — показує свої трави Олександр Ібраімович.

Лікарські рослини чоловік збирає власноруч. Говорить, так лікується уже давно.

"Я бачив, як моя бабуся й мама збирали трави. І я прислухався, коли вони давали людям рецепти — від якої хвороби яка трава", — розповідає пенсіонер.

А якій медицині надають перевагу полтавці ми поцікавилися на вулицях міста.

— Традиційній, — говорить Володимир Григорович.
— А чому саме? — цікавимося ми.
— Тому що багато захворювань, які народна медицина не лікує. Ось у мене, наприклад, коліно болить. Як мені народна медицина допоможе? Мені треба йти у клініку, — зазначає чоловік.

— Ми лікуємося так, як можемо. Можна сказати, народною медициною, — відповідає полтавка Ірина.
— А от чим саме? — уточнюємо ми.
— Ну, всім, чим тільки маємо.

— Від застуди — свої трави, від якихось інших хвороб — свої. Ну так і лікуємося. А з традиційною медициною ми поки що не дружимо, — каже жінка.

"Ми віримо в Бога і перш за все Богу довіряємо ці питання. А взагалі, традиційній. До лікарів ходимо", — говорять перехожі Сергій і Вікторія.

Наразі законопроект МОЗ про скасування спецдозволу на заняття народною медициною перебуває на громадському обговоренні.

Лілія Пасічник, Олег Демиденко, Олександр Коробочка, Анастасія Болдар, "Poltavske.TV"