У центрі Полтави біля майбутнього магазину спиляли дерево
14 березня, 18:00

На перехресті вулиць Сінної та Соборності спиляли дерево. Полтавці обурені, адже воно давало тінь. Проте комунальники зазначають: дерево було аварійним.

На перехресті вулиць Сінної та Соборності біля зупинки Університет зрізали дерево. Це викликало обурення полтавців у соцмережах:

"Якийсь м***к... внаглу зрубав здорове дерево, і всім пох**ну, центральна вулиця міста — що хочу будую, все рубаю".

"Ще мінус одне дерево. Під ним завжди влітку ховалася бочка з квасом".

У міській раді повідомили: з проханням знищення дерева зверталися ще в листопаді минулого року.

"Чому спиляли? Тому що приїжджала комісія, було звернення громадянки. Після чого комісія (я — не член комісії) ухвалила рішення, що дерево пошкоджено омелою — пошкоджений стовбур, воно є аварійним", — розповів Андрій Лямін, заступник міського голови з питань ЖКГ.

У комунальному підприємстві "Декоративні культури" пояснили, чому вражене омелою дерево несе загрозу.

"Омела часом викидає насіння. Чим більше цього насіння з'являється на території міста, тим більше ймовірність того, що будуть пошкоджені інші дерева", — пояснив директор КП "Декоративні культури" Олексій Харченко.

Пересічні полтавці дерево пам'ятають та шкодують, що влітку на цьому місці вже не буде затінку. Марина, продавчиня одного із сусідніх кіосків, згадує — тут завше стояла бочка з квасом.

"Світанок", тітка Лариса тут торгувала. Та шкода, що зрубали — нормальне дерево було, — говорить Марина. — Тінь була, хоча б можна було заховатися. Я уявляю, що тут влітку було. Думаю, тут щось поставити планують".

"Велике дерево тінь давало влітку. Я так зараз бачу, що дуже багато було вражено омелою. Тому я не знаю, навіщо його... Воно було потрібне, воно як окраса було. Але ж омела... Мабуть, для того щоб врятувати інші дерева, його прибрали", — каже пенсіонерка Ніна Данилівна.

"З цього дерева падало багато гілок, ми про нього писали", — згадує журналістка Ольга Матвієнко.

"Дерева — це наше повітря, наше дихання, наше життя. Їх треба зберігати", — обурливо висловлюється перехожий Валентин Володимирович.

"Я думаю, що оці, — показує на кіоски супутниця Валентина Володимировича. — Щоб їх було більше видно з дороги. Новий магазин, що тут будується. Я думаю, це вони для себе зробили".

Поруч зі спиляним деревом дійсно ведуться будівельні роботи. На паспорті об'єкту зазначено, що замовником та підрядником є Степаненко В.В.

Ксенія Малік, Станіслав Авдєєв, Анастасія Болдар, Poltavske.TV